Naujiena

Vilniaus chorinio dainavimo mokyklos „Liepaitės“ merginų choras
2023 m. Gegužės 24 d.

Prima.Studium.Pro koncertas: „Liepaitės“ užbūrė klausytojus nuostabiais balsais

Vakar Ukmergėje, švenčiančioje 690 metų jubiliejų, skambėjo gausybė dainingų merginų balsų!

Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje gausus klausytojų būrys mėgavosi nepamirštamu Vilniaus chorinio dainavimo mokyklos „Liepaitės“ merginų choro pasirodymu (choro vadovė – Jolita Vaitkevičienė, mokytojai – Edita Jaraminienė, Jaunius Šakalys, Nina Timofejeva, koncertmeisterė – Eglė Kasteckaitė). Draugus sveikino ir koncerte kartu pasirodė Ukmergės meno mokyklos jaunių choras „Rūta“ (choro vadovė – Adelė Mikalkėnienė, koncertmeisteris – Arnas Mikalkėnas).

Tai buvo vienas miesto šventės renginių, jau antrus metus rengiamo Ukmergės meno mokyklos Akademinės muzikos koncertų ciklo Prima.Studium.Pro koncertas.

Koncerte skambėjo lietuvių ir užsienio autorių chorinės kompozicijos, lietuvių liaudies dainų plėtotės. Pasirodė ir „Liepaičių“ instrumentinis fleitų ansamblis bei solistės.

Koncerto dieną „Liepaitės“ susipažino su jubiliejų švenčiančios Ukmergės istorija ir vardo legendomis, apžvelgė miestą nuo piliakalnio ir išvaikščiojo senamiesčio gatveles.

Projektą organizuoja Ukmergės meno mokykla, finansuoja Lietuvos kultūros taryba, remia Ukmergės rajono savivaldybė. Partneriai: Ukmergės kultūros centras, Ukmergės kraštotyros muziejus, Ukmergės Vlado Šlaito viešoji biblioteka, Ukmergės Švč. Trejybės parapija, Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčia, Taujėnų Dvaras, Laikraštis „Gimtoji žemė“.

Projekto tikslas – skatinti akademinės muzikos plėtrą regione. Taigi, jau antrus metus Ukmergės meno mokykla kviečia į įvairius mokinių, studentų ir profesionalų koncertus mieste ir aplinkiniuose miesteliuose. Šį pavasarį jau vyko styginių kvarteto ,,Mettis“ koncertas, ,,Fleitų trio“ pasirodymas, mokinių ir mokytojų fortepijoninės muzikos vakaras, ,,Muzikinis nuotykis“ mažiesiems, ,,Prima važiuoja“ mokinių koncertas Prezidento Antano Smetonos dvare Užulėnyje ir ,,Prima draugų“ – stygininkų iš Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos – koncertas.

Merginų choro „Liepaitės“ ir jaunių choro „Rūta“ koncertas – tai dar vienas „Prima draugų“ grandies renginys, leidžiantis pasikviesti bendraamžius ar pažengusius vyresniuosius mokinius iš kitų Lietuvos miestų, taip pat kartu pasirodyti mūsiškiams.

Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus informacija
Dainiaus Vyto nuotrauka