Naujiena

2023 m. Rugpjūčio 3 d.

Projektas pasiteisino: savivaldybei pasiūlius lengvatų atsikraustantiems, į rajoną keliasi jaunos šeimos

Gyventojų registro duomenimis, šiuo metu Ukmergės rajone savo gyvenamąją vietą yra deklaravę iš viso 35,5 tūkst. (35 559) gyventojų.

Džiaugiamės, kad tarp jų yra nemažai naujai atvykusiųjų, kurie vertina galimybę apsigyventi lėtesniame ir žalesniame, puikią geografinę padėtį turinčiame mieste.

2021 metų spalį savivaldybės Tarybos patvirtinta rajono gyventojų skaičiaus stabilizavimo ir augimo programa jau duoda „vaisius“.

Ukmergėje gyvenamąją vietą naujai deklaravusieji gyventojai, jau susigrąžino dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio už pirmus čia pragyventus metus. 11-kai žmonių iš rajono biudžeto išmokėta beveik 8 tūkst. eurų. Didžiausia gauta suma siekia 1000, o mažiausia – 140 eurų.

Dar antra tiek ir daugiau žmonių, kurie atvyko praėjusių metų antroje pusėje, kreipsis dėl gyventojų pajamų mokesčio susigrąžinimo kitąmet, nes šiemet jiems finansiškai to daryti neapsimokėjo.

Pagal minėtą programą pavyko prisivilioti ir jaunų šeimų, norinčių sulėtinti didmiesčio tempą ir skirti daugiau laiko tam, kas svarbu. Jauni žmonės  įvertino Ukmergės – mažo miesto pranašumus ir čia įsigijo savo gyvenamąjį būstą, o iš savivaldybės už tai gavo dar ir finansinės naudos. Pernai 6 šeimoms skyrėme 30 tūkst. eurų ir taip kiekviena jų po 5 tūkst. eurų susimažino iš banko gautą paskolą būstui įsigyti, o šiemet per pirmą pusmetį tokių šeimų buvo 3. Tikimės, kad metams baigiantis šis skaičius padidės kelis kartus.

Ukmergė savo gyventojams siūlo ir daugiau galimybių – garantuotas vietas vaikų lopšeliuose-darželiuose, mokyklose, naujas ir gerai apmokamas darbo vietas įmonėse, kompensacijas valymo įrenginiams ir gręžiniams įsirengti ir kt.

Gyventi Ukmergėje – išties gera. Miestas kasmet gražėja ir keičiasi. Skirtingai nei sostinėje ar Kaune, išvažiuoti iš miesto netrunka ilgai, bent jau kol kas nereikia stovėti automobilių spūstyse, čia daug gamtos, o ir pragyvenimas pigesnis.

O jei gyvenimas čia kai kuriems gali pasirodyti pernelyg ramus – juk bet kada galima sėsti į automobilį ir per mažiau nei valandą pasiekti Vilnių ar Kauną.

Apie tai – ir LRT Naujienų tarnybos parengtame reportaže: 

https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000288285/projektas-pasiteisino-ukmerges-savivaldybei-pasiulius-lengvatu-atsikraustantiems-i-miesta-keliasi-jaunos-seimos

ℹ️ Daugiau informacijos atvykstantiems gyventi į Ukmergę: https://bit.ly/3q9xgv0