Naujiena

Labiausiai prie projekto prisidėjusiems buvo įteiktos dovanėlės - iš porceliano pagaminti židinukai su arbetine iš Deltuvos krašto bičių vaško pagaminta žvakele.
2021 m. Spalio 22 d.

Projekto uždarymo renginyje kalbėta apie tai, kokia gi Deltuva buvo 2021 metais

Laikas bėga nenumaldomai. Šių metų birželio mėnesį pakvietę į pirmąjį šiais metais rajone gyvai surengtą susitikimą - Mažosios Lietuvos kultūros sostinės 2021 atidarymo šventę, spalio 21 dieną, nors metai dar ir nesibaigia, deltuviškiai ir svečiai susirinko  jau į simbolinį jos uždarymo vakarą. Ir nors planuojama dar daug ką nuveikti, tačiau, suprasdami dabarties trapumą – likusius sumanymus įgyvendins be galo atsakingai. O šie keturi mėnesiai gyvo bendravimo, šiltų susitikimų visiems  buvo be galo džiaugsmingi, teikiantys vilties ir daug daug šviesos! Jie parodė, kad ir sunkiausiomis akimirkomis galima susitelkti ir pasiekti savo užsibrėžtą tikslą - tapti tikru kultūros židiniu!

Uždarymo šventėje visų buvo klausiama: „Kokia gi Deltuva buvo 2021 metais?“

Laimėjus Mažosios Lietuvos kultūros sostinės nominaciją, iš tikrųjų buvo suteikta  tik garbė ja vadintis. Laukė sunkus darbas-planuoti veiklas, o joms įgyvendinti teko ieškoti ir finansavimo. Sėkmingi buvo pateikti projektai Lietuvos Respublikos kultūros tarybai, didelės paramos sulaukta ir iš Ukmergės rajono savivaldybės.

Šias metais švęsdami Mažosios Lietuvos kultūros sostinės šventę, siekdami išpildyti visus mūsų sumanymus, deltuviškiai įgyvendino  daug projektų. Vieni jų mažesni, kiti- reikalavę daugiau žinių, patirties. Ir čia didžiulės pagalbos sulaukta iš rajono Vietos veiklos grupės ir Ukmergės krašto bendruomenių sąjungos.

Lietuvos Respublikos Seimas 2022 metus  paskelbė savanorystės metais. Padėkota ir gausiai   savanorių komandai, kuri visus šiuos metus darniai dirbo Mažojoje Lietuvos kultūros sostinėje.

Visus šiuos metus Deltuvos  miestelio bendruomenė kartu su seniūnija ir kultūros darbuotojais siekė kurti patrauklios, kultūriškai išprususios ir dvasiškai stiprios bendruomenės įvaizdį, ieškojo naujų iniciatyvų bei idėjų. Deltuvoje kuriasi jaunos šeimos, todėl didelis dėmesys skirtas vaikų ir jaunimo užimtumui. Vyko Šeimų netradicinio sporto šventė, skirta aktyvaus poilsio, sveikatingumo veiklų vykdymui, organizuota perkusinių instrumentų užsiėmimų stovykla, skirtą vaikams ir jaunimui. Kartu su perkusininku Gediminu Mačiulskiu užsiėmimų dalyviai pasinėrė į Afrikos būgnų pasaulį. Vėliau surengtas bendrą jaunimo ir profesionalių muzikantų pasirodymas. Liepos 6-ąją – Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną –  Ukmergės gėlininkų draugijos ir deltuviškių vasaros žiedų dovanota paroda „Karalių gėlė – lelija“,  visų kartu giedama  Tautiška giesmė. Kartu su profesionaliu gidu, istorijos profesoriumi Vykintu Vaitkevičiumi aplankytos  istorines Deltuvos žemes. 

Pasirinktas mažam miesteliui nelengvas, gal net rizikingas kultūros sostinės prioritetas – profesionalaus meno sklaida.  Deltuvoje šiais metais įvyko pirmasis profesionalios muzikos festivalis „Muzikinis rugpjūtis Deltuvoje“. Visus rugpjūčio penktadienio vakarus miestelyje skambėjo profesionali muzika, klausėmasi puikių atlikėjų. Visi koncertai sulaukė didžiulio klausytojų būrio. Deltuviškiai sako: Eesame ne tik pasirengę organizuoti tokią muzikos šventę, bet ir verti ją turėti Deltuvoje“.

Padėkos žodžiai skirti ir  Ukmergės meno mokyklai: Muzikos skyriaus pučiamųjų orkestrui (vad. Ričardas Kamarauskas), mokytojams ir ugdytiniams, kurie mielai reprezentuodavo Deltuvą įvairiuose Mažųjų Lietuvos kultūros sostinių prisistatymuose. Už didžiulę vienybę švenčiant Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šventę ir įsitraukimą į projektą „Karpinių instaliacija Nepriklausomybei“- Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešajai bibliotekai.

Projektą „Deltuva - Mažoji Lietuvos kultūros sostinė 2021“ remė Ukmergės rajono savivaldybė, UAB „Agrokoncernas“,  Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija, dalinį finansavimą projekto „Deltuva – Mažoji Lietuvos kultūros sostinė 2021“ įgyvendinimui skyrė Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Projekto partneriai- Deltuvos pagrindinei mokyklai, Atkočių ir Leonpolio kaimų bendruomenėms.

Deltuviškiai dėkoja visiems, kurie išgirdo jų kvietimą ir tapo projekto „Deltuva-Mažoji Lietuvos  kultūros sostinė 2021“ dalimi! Ir  sako: „ Mes norime pakartot! O Jūs?“

Daiva Stimburienė

Ukmergės kultūros centro Deltuvos skyriaus renginių organizatorė,

projekto „Deltuva - Mažoji Lietuvos kultūros sostinė 2021“ koordinatorė

Dainiaus Vyto nuotraukos


Galerija