Naujiena

Šalia Jūsų yra trečiasis Lietuvoje dailės parodų pristatymo miestų erdvėse paviljonas — „UKMERGĖ/ Gobis. Lauko ekspo“!
2021 m. gegužės 28 d.

Šalia Jūsų yra trečiasis Lietuvoje dailės parodų pristatymo miestų erdvėse paviljonas — „UKMERGĖ/ Gobis. Lauko ekspo“!

Kultūrinių iniciatyvų grupės „Kvadratas“ ir UAB „Gobis keramika“ nuo 2020 m. pradėjo įgyvendinti lauko paviljonų tinklo Lietuvoje projektą „Vidus lauke – KARŠTŲJŲ MENŲ SOSTINĖS“. Miestų „Gobis. Lauko ekspo“ paviljonuose bus pristatomos „karštųjų menų“ – keramikos, stiklo ir metalo – meistrų darbų parodos. 

Šis projektas jau turi dvidešimties metų patirtį ir yra žinomas Lietuvos ir kituose Europos šalių miestuose. Projekto debiutas įvyko 2001 m. Vilniuje – Daukanto aikštėje. 2003–2005 m. projektas apkeliavo Panevėžį, Alytų, Klaipėdą, Šiaulius, kur sulaukė puikių atsiliepimų visuomenėje ir žiniasklaidoje. Nuo 2005 m. Vilniaus miesto savivaldybė projektui „VILNIUS/ Gobis. Lauko ekspo“ suteikė stacionarios lauko ekspozicijos vietą Gedimino pr. 13, o 2020 m. gruodį Molėtų rajono savivaldybė tapo pirmąja savivaldybe Lietuvoje, prisijungusia prie Lauko ekspozicijų tinklo ir atnaujintoje savivaldybės aikštėje įrengė paviljoną „MOLĖTAI/ Gobis. Lauko ekspo“.

Pasaulinė viruso pandemija įspraudė miesto bendruomenę į savisaugos rėmus, sukaustydama įprastas kultūrinio laisvalaikio vietas, dar labiau apribodama žmonių prieigą prie šiuolaikinio meno, šalies istorinių bei pilietiškumo raidos šaltinių... 

2021 m. Ukmergės rajono savivaldybė, spręsdama miesto ir rajono gyventojų gerbuvio klausimus, skyria dėmesį ir žmonių kultūrinio laisvalaikio mieste turiningumui kelti.  Savivaldybės dėka, Ukmergės miesto centre gražią vietą rado „Ukmergė/ Gobis. Lauko ekspo“ parodų paviljonas. Čia kas 6-8 savaites keičiamos parodos leis miestelėnams saugiai susipažinti ne tik su naujausiais Lietuvos ir užsienio šalių meno kūriniais, bet ir krašto istoriniais eksponatais, žmonių su negalia kūryba, vaikų ir jaunimo užimtumo centruose sukurtais darbais.

Lauko paviljonų tinklo Lietuvoje projektas yra atviras ir bendradarbiauja su muziejais, galerijomis, visuomeninėmis organizacijomis. Projektas padeda formuoti ir stiprinti miesto bendrą kultūrinį klimatą, papildo viešųjų erdvių tikslinę paskirtį, paįvairina jų estetinį turinį bei miestelėnų ir miesto svečių trauką į jas. „Gobis. Lauko ekspo“ paviljonas atlieka dailės darbų prezentacijos, miesto ir rajono gyventojų meninio švietimo ir vaikų bei paauglių meninės edukacijos funkcijas.

Šis projektas — dar vienas žingsnis stiprinantis saugius miestelėnų tarpusavio ryšius, ugdantis saugumo jausmą miesto gatvėse ir papildantis kultūrinį miesto gyvenimą.

Tomas J. Daunora                                                                                                   
keramikas, projekto autorius ir kuratorius


Galerija