Naujiena

Savaitgalį Deltuva pasiūlė itin turtingą kultūrinę programą
2021 m. rugpjūčio 16 d.

Savaitgalį Deltuva pasiūlė itin turtingą kultūrinę programą

Praėjęs savaitgalis Deltuvoje - Lietuvos mažojoje kultūros sostinėje buvo kaip niekad gausus renginių. Penktadienį, rugpjūčio 13-ąją, Deltuvos Švč. Trejybės bažnyčioje vyko profesionalios muzikos festivalio "Muzikinis rugpjūtis Deltuvoje " antrasis koncertas - sakralinės muzikos valanda  su operos solistais Edmundu Seiliumi, Sandra Lebrikaite bei Kauno kameriniu orkestru (dirigentas Jonas Janulevičius).

Šeštadienį, rugpjūčio 14-ąją, Deltuvos kultūros namuose atidaryta ukmergiškio fotografo Dainiaus Vyto darbų paroda "Kartos kartu". Eksponuojamose nuotraukose įamžinti skirtingų kartų Deltuvos krašto žmonės, kuriuos pagal amžių galima skirstyti į kategorijas: „seneliai", „tėvai", „anūkai", „proanūkiai", o pagal siejamą ryšį - į kategorijas „šeima" ir „bendruomenė".

Vėliau Deltuvos miestelio Liepų parke vyko Kraštiečių susitikimas, kurio metu buvo padėkota tiems, kurie negailėdami nei savo laiko, nei jėgų telkia bendruomenę ir ją garsina svetur. Visus susirinkusius pasveikino Ukmergės rajono savivaldybės mero pavaduotoja Agnė Balčiūnienė. Renginyje koncertavo instrumentinė folkloro grupė „Ratilai", o vakare visus linksmino grupė „16 Hz“.

O sekmadienį, rugpjūčio 15-ąją, Deltuvos Švč. Trejybės bažnyčioje vyko Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų Atlaidai. Po Šv. Mišių skambėjo sakralinės muzikos ir poezijos valanda „Giesmė ir žodis Tavo garbei", o vakare vyko naujo Deltuvos kultūros almanacho "Eskizai" pristatymas.

Daiva Stimburienė

Ukmergės kultūros centro Deltuvos skyriaus renginių organizatorė

Dainiaus Vyto nuotraukos