Naujiena

Siūlykime kandidatus naujai - „Metų europiečio rinkimų“ iniciatyvai
2021 m. vasario 17 d.

Siūlykime kandidatus naujai - „Metų europiečio rinkimų“ iniciatyvai

Asociacija „Europiečių judėjimas Lietuvoje“ (EML), kurios steigimą inicijavo LR Užsienio reikalų ministerija, startuoja su ilgai lauktu projektu ,,Metų europiečio rinkimais“ – šį konkursą EML organizuoja kartu su Užsienio reikalų ministerija ir Europos Komisijos atstovybe Lietuvoje. Informacinis partneris – LRT.

Lietuvoje šie rinkimai bus rengiami pirmą kartą (kitose Europos šalyse, tame tarpe Latvijoje ir Estijoje, jie rengiami jau eilę metų). Informacija jau platinama EuropeDirect informaciniams centrams, Jaunimo Europos komandai, tačiau tikrai yra aktualu paskleisti informaciją apie šį konkursą ir Lietuvos savivaldybėse. Tad kviečiame savivaldybes, tiek didžiųjų miestų, tiek ir mažesniųjų rajonų, nominuoti savo kandidatus. Šiuo konkursu siekiama pagerbti asmenis, kurie prisidėjo prie Europos vertybių sklaidos Lietuvoje, glaudesnio bendradarbiavimo su Europos šalimis, Europos Sąjungos keliamų tikslų įgyvendinimo. Taip pat labai skatintume pažymėti žmones, pasižymėjusius žaliosiomis iniciatyvomis, skaitmenizacijos plėtra, įvairiais projektais, kurie didino tvarumą, darnų vystymą ir draugiškumą aplinkai.

„Metų europiečio“ konkursu, kuris bus rengiamas kasmet, norime suteikti šioms iniciatyvoms matomumą bei pagerbti jas kūrusius ir įgyvendinusius žmones.

Iki vasario 25 d. kviečiame Lietuvos savivaldybes teikti savo kandidatus.

Konkursas vyks dviem etapais. Pirmas etapas iki vasario 25 d. - jo metu nominuojami kandidatai. Antrajame etape komisija atrinks 5 kandidatus, iš kurių viešo balsavimo (LRT.lt portale balandžio mėn.) metu bus išrinktas 2021 Metų Europietis. Apdovanojimo ceremonija numatoma gegužės mėnesį per Europos dieną.

Platesnį pranešimą apie rinkimus rasite čia:

https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/1328882/lietuvoje-pirma-karta-rengiami-metu-europiecio-apdovanojimai-kandidata-nominuoti-gali-visi

Detalesnę informaciją apie konkursą ir nominacijos anketą žr.: http://eml.lt/projektai/

,,Facebook“ skelbimas čia:  https://www.facebook.com/101378728429526/photos/a.101399371760795/166821258551939/