Naujiena

Sniego valymo darbai vyksta pilnu pajėgumu
2021 m. sausio 27 d.

Sniego valymo darbai vyksta pilnu pajėgumu

Žiema gausiai drebia sniegą, kuris nuo vakar jau nedžiugina nei vairuotojų, nei kelininkų, nei pėsčiųjų. Ir nors kelių valymo darbai tiek mieste, tiek rajone vyksta pilnu pajėgumu, deja, neįmanoma padaryti taip, kad visos gatvės būtų nuvalytos vienu metu, tad eismo sąlygos išlieka sudėtingos. Labai prašome visų be reikalo niekur nevažiuoti iš namų, neskubėti keliuose ir saugoti vieni kitus!

O dabar pateikiame informaciją apie tai, kaip kiekvienai seniūnijai sekasi išsivaduoti iš sniego. Seniūnai kalbinti šios dienos popietę.

DELTUVOS SENŪNIJOS SENIŪNAS Gintaras Radzevičius: „Didžioji dalis seniūnijos kelių jau pravažiuojami, rytoj iki pietų visi bus nuvalyti. Iš viso jų turime net 98 kilometrus. Kelius valo trys ūkininkai: Vidmantas Bugenis, Gytis Sedleckas ir Laurynas Andriūnas bei UAB „Transresta“. Vakar technika sniegą stumdė nuo ryto iki 1 val. nakties. Šiandien darbą pradėjo 5.30 val. Kas vakar buvo nuvalyta – vėl apsnigta. Naktį teko traukti nuo kelio nuvažiavusius 4 sunkvežimius, šiandien – 5 lengvuosius automobilius. Be galio daug telefono skambučių su prašymais sulaukiu. Pagal galimybes padedame ir gyventojams, ir įmonėms“.

PIVONIJOS SENIŪNIJOS SENIŪNĖ Violeta Kvirienė: „Iš sniego turime išvaduoti 88,82 kilometrus viešųjų, 13,28 kilometrus vidaus ir 12,75 kilometrus gatvių, taip pat 2280 kv. m. bendro naudojimo aikštelių ( prie bažnyčios, prie kapinių, prie kultūros centro). Ūkininkas Algirdas Valaiša seniūnijos kelius valo su 3-4 traktoriais. Vakar nuo 6 valandos ryto sniegą stumdė, po pietų – vėl tas pats, vėl naujo pridrėbė. Sniegas šlapias, sunkus, tad jo stumdymo darbų laikas pailgėjo net kelis kartus. Situacija sudėtinga, kai kur laukuose net nematyti kelio kontūrų. Pirmiausia valome pagrindinius, didžiausią eismo intensyvumą turinčius kelius, o paskui imamės ir šalutinių. Iškart ir vienų, ir kitų nuvalyti neįmanoma. Prašome gyventojų pagal galimybes sniegą atsikasti patiems, nes į kiekvieną kiemą sniego valymo technika tikrai negalės atvažiuoti. Tenka tik apgailestauti ir visų atsiprašyti, kad nespėjame visur atvykti, bet tikrai darome viską, kas įmanoma“.

TAUJĖNŲ SENIŪNIJOS SENIŪNĖ Elvyra Tulušienė: „Ūkininkas Antanas Kamarauskas vakar nuo vidurdienio iki 1 valandos nakties traktoriumi stumdė sniegą gyvenvietėse iki pagrindinių kelių. Šiandien vėl viskas ratu kartojama. Seniūnijos keliai driekiasi apie 90 kilometrų. Gyventojai supratingi, nėra labai piktų. Be gausaus, nespėjamo valyti sniego kai kur žmonės elektros neturi nuo vakar, pavyzdžiui Baleliai“.

VIDIŠKIŲ SENIŪNIJOS SENIŪNAS Virgilijus Štaras: „Sniegą seniūnijoje stumdo trijų ūkininkų: Vytauto Krikštaponio, Vaidoto Grybino ir Egidijaus Cesiulio trys traktoriai. Jiems reikia apvažiuoti iš viso apie 90 kilometrų kelių. Vakar jie dirbo nuo 9 iki 21 valandos, šiandien pradėjo 6 valandą ir kada baigs – nežinia. Nes visas vakar dienos darbas nuėjo perniek – vėl prisnigo“.

LYDUOKIŲ SENIŪNIJOS SENIŪNAS Vytautas Toliūnas: „Seniūnijos kelius, kurių turime 58 kilometrus valo ūkininkai Arvydas Zabulis ir Jonas Kvarinskas. Vyrai su dviem traktoriais vakar darbavosi nuo 7 iki 21 valandos, šiandien darbą pradėjo 5 valandą ryto ir kada baigs – nežinia. Neskaičiuoja valandų, nes prašymų sulaukėme daugybės, visi nori išsivaduoti iš sniego. Pagal galimybes stengiamės visiems padėti. Teko ir skubiai reaguoti – greitosios medicinos ekipažui, laidotuvių dalyviams nuvalyti kelią ar gatvę“.

ŽELVOS SENIŪNIJOS SENIŪNAS Saulius Rutavičius: „Mano telefonas karštas. Visų skambinančiųjų skundai susideda iš trijų klausimų: „Kada bus elektra?“, „Kada nuvalysite kelią?“ ir dar kas nors asmeniško. Žmonės labiausiai piktinasi dėl nenuvalytų pagrindinių kelių, už kurių valymą yra atsakinga valstybinė AB „Kelių priežiūra“. 66 kilometrus seniūnijos kelių mums valo ūkininkas Arvydas Čereška su 2 traktoriais. Vakar šie darbai tęsėsi iki 22 valandos. Dar viena didelė problema ir galvos skausmas – dingusi elektra Želvoje ir aplinkiniuose kaimuose.“

SIESIKŲ SENIŪNIJOS SENIŪNAS Žilvinas Dirsė: „Kasamės. Sniego daugiau nei galimybių jį išvalyti. Vietomis yra taip, kad nesuprasi – kelias čia ar laukas? Nemažai yra nenuvalytų kelių, kuriuos prižiūri AB „Kelių priežiūra“. Seniūnija rūpinasi beveik 80 kilometrų kelių, mums juos valo ūkininkas Laurynas Andriūnas. Su 2-3 traktoriais žmonės dirbo pernakt.“

PABAISKO SENIŪNIJOS SENIŪNAS Renatas Kolka: „Vakar ir šiandien iki vakaro mūsų seniūniją kertantys rajoniniai keliai, už kurių priežiūrą atsakinga AB „Kelių priežiūra“ dar buvo nepravažiuojami. Teko daug nuo kelio nuslydusių automobilių ir net greiderį traukti. Tik neseniai pavyko tuos svarbius mums kelius nuvalyti. Taigi, ir kelias Praniukai-Vepriai, ir kelias Musninkai-Čiobiškis-Gelvonai-Vytinė jau išvaduoti iš sniego. Seniūnijos gyventojai Ukmergę jau gali pasiekti seniūnijos pastangomis nuvalytais kelių ruožais. Tai pavyko padaryti susitelkus su kelininkais ir miškininkais. Per šią dieną pavyko nuvalyti 90 proc. seniūnijos kelių (turime daugiau nei 70 kilometrų). Rytoj nuo 6 valandos darbai bus tęsiami vėl. Sniegą valo ūkininkas Raimundas Stringis su trimis traktoriais“.

ŠEŠUOLIŲ SENIŪNIJOS SENIŪNĖ Jolanta Lukšienė: „Sunkiai sekasi. Pagrindiniai keliai, kuriuos prižiūri AB „Kelių priežiūra“ nenuvalyti. Seniūnijai priklausančius daugiau 60 kilometrų kelių valo Liaušių kaimo bendruomenė ir du ūkininkai. Iki atokesnių kelių dar neprivažiuojame. Visiems, kas prašo, kas kviečia – padedame pagal galimybes. Sulaukiame įvairių prašymų. Vienas skundžiasi, kad per sniegą iki malkų neprieina, kitam reikia atkasti 10-20 metrų taką iki kelio, prie trečio autoparduotuvė negali privažiuoti... Aš pati pasirengusi su traktoriumi atvežti būtiniausių prekių ar vaistų, jei jau kam nors labai labai jų prireikia. Gaila, kad ne visi žmonės yra supratingi ir neatsižvelgia į situacijos sudėtingumą. Prieš gamtą nepakovosi. Ta sniego stichija juk laikina, diena kita ir viskas nurims“.

VEPRIŲ SENIŪNIJOS SENIŪNĖ Dalia Radzevičienė: „Susisiekiame su Ukmerge. Kelius mums valo ūkininkas Virginijus Kiecorius su dviem traktoriais, taip pat turime daug ir talkininkų. Mūsų žmonės labai supratingi - niekieno neraginami ir neprašomi kasa sniegą, padeda vieni kitiems. Ir vakar, ir šiandien po dukart viską pavyko nuvalyti. Yra likusių gal tik kokių pora kelių“.

ŽEMAITKIEMIO SENIŪNIJOS SENIŪNĖ Rita Mikutienė: „Ne visus kelius spėjome nuvalyti nors po kartą. Ūkininkas Paulius Vaičiulis darbuojasi neskaičiuodamas valandų. Visoje seniūnijoje nuo vakar popietės nėra elektros. O tai dar papildomas rūpestis. Sutrikęs vandens tiekimas, nėra interneto, išsikrauna mobiliųjų telefonų baterijos. O sniego kai kur – iki pažastų. Aš pati šįryt namo durų neįstengiau atidaryti, teko šauktis kaimynų pagalbos“.

UKMERGĖS MIESTO SENIŪNIJOS SENIŪNĖ Zita Pečiulienė: „Ukmergės miesto gatvės yra suskirstytos į tris grupes. Pirmiausia yra valomos I-os grupės gatvės, kurių bendras ilgis apie 27 kilometrus, tada II-os – jų yra apie 34 kilometrus ir III-ios, sudaro apie 32 kilometrus. Po jų eilė ateina automobilių stovėjimo aikštelėms ir takams, kurių bendras plotas 28,536 tūkst. kv. m. Šiuo metu liko nenuvalyti keli skersgatviai, taip pat Utenos gatvė, nes užstatyta automobiliais. Daugelyje gatvių šalia namų pristatyta automobilių. Tai labai apsunkina darbą ir nuvalyta važiuojamoji dalis susiaurėja“.

Daiva Zimblienė
Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė
Dainiaus Vyto nuotraukos