Naujiena

Asmeninis asistentas
2022 m. Rugpjūčio 19 d.

Startavo viešinimo kampanija „ATRASK GALIMYBES su asmeniniu asistentu“

Dažniausiai bijoma to, kas nežinoma, nepatirta. Bet juk visada geriau mėginti, nei gailėtis taip ir neišdrįsus to padaryti. Šį mėnesį startavusios ir iki gruodžio 10 dienos vyksiančios viešinimo kampanijos „Atrask galimybes“ organizatoriai, Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, sako: „Atrask galimybes su asmeniniu asistentu!“ ir tikisi, kad tikros ir įkvepiančios istorijos padės išsklaidyti abejones ir paskatins daugiau asmenų kreiptis dėl asmeninės pagalbos gavimo.

Šio kampanijos metu bus siekiama skleisti informaciją ir supažindinti visuomenę su asmeninės pagalbos teikimo procesu bei pagalbos kuriamomis galimybėmis žmogui su negalia, jo artimiesiems bei asmeniniams asistentams.

Vienas iš kampanijos tikslų - sklaidyti žmonių baimes, skatinti nebijoti ir drąsiai kreiptis dėl asmeninės pagalbos poreikio vertinimo asmenis su negalia, o asmeniniams asistentams atskleisti šio darbo privalumus. Kampanijos metu visuomenei bus pristatyta 16 straipsnių, 20 radijo laidų, bus organizuoti 5 patirtiniai renginiai.

Primename, kad individuali asmeninio asistento pagalba, užtikrinanti žmonėms su negalia didesnes galimybes mokytis, dirbti ir savarankiškai gyventi bendruomenėje Lietuvos savivaldybėse pradėta teikti nuo 2021 m. liepos 1 dienos. Asmeninė pagalba organizuojama ir teikiama vadovaujantis Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2021 m. liepos 1 d. įsakymu Nr. A1-478 „Dėl Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo 251 straipsnio įgyvendinimo“.

2021 metais asmenine pagalba pasinaudojo 568 asmenys, o ją teikė 297 asmeniniai

asistentai. 2022 metais per pirmus du ketvirčius 562 asmeniai asistentai, asmeninę pagalbą suteikė

net 1143 asmenims.

Visa informacija apie kampaniją skelbiama: https://www.ndt.lt/asmenine-pagalba-neigaliesiems/kampanija-atrask-galimybes-su-asmeniniu-asistentu/

Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus informacija