Naujiena

Susitikimas
2022 m. Kovo 18 d.

Susitikime su Ukmergėje apsistojusiais karo pabėgėliais aptarti visi jiems svarbūs klausimai

Kovo 16 dienos popietę į Tolerancijos centrą Ukmergėje rinkosi iš Ukrainos atvykę karo pabėgėliai. Čia Ukmergės rajono savivaldybės administracijos iniciatyva buvo organizuotas pirmasis Ukmergėje saugų prieglobstį radusių ukrainiečių vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų susitikimas su rajono atsakingų valstybinių institucijų, taip pat Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Ukmergės skyriaus, „Rotary“ ir „Lions“ klubų atstovais.

Keliasdešimčiai į centro salę susirinkusiųjų ukrainiečių buvo išdalinti savivaldybės parengti lankstinukai lietuvių, anglų ir rusų kalbomis su jiems aktualiausiais kontaktais, taip pat Ukmergės miesto ir rajono žemėlapiai, vienkartinės apsauginės veido kaukės.

„Šiandien jus visus susikvietėme čia, norėdami ne tik susipažinti, prisistatyti, bet ir aptarti jūsų gyvenimo sąlygas, mūsų siūlomą pagalbą, paslaugų bei lengvatų struktūrą. Taip pat esame pasirengę atsakyti į visus jums rūpimus klausimus.

Sveiki atvykę į mūsų žemę, stengsimės jus priimti kuo šilčiau, nuoširdžiau ir geriau, pasidalinsime viskuo, ką turime. Gal ir nesukursime tokių sąlygų, kokias turėjote savo namuose, bet bent jau darysime viską, kad jaustumėtės čia gerai ir patogiai“, - kalbėjo Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas.

Beveik porą valandų trukusiame susitikime buvo aptarti beveik visi pabėgėliams rūpimi gyvenimo Ukmergės rajone aspektai.

Atvykusieji ukrainiečiai informuoti, apie tai, kad pirmiausia turi:

 • užsiregistruoti Migracijos departamente ir skubos tvarka gauti laikiną leidimą gyventi Lietuvoje;
 • bet kuriame Lietuvoje veikiančiame banke atsidaryti sąskaitą;
 • užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje dėl įdarbinimo arba susirasti darbą savarankiškai.
 • Ukrainiečiams, norintiems išmokti lietuvių kalbos, jau nuo kovo 17 dienos Tolerancijos centre organizuojami kursai, kuriuos ves Antano Smetonos gimnazijos rusų kalbos mokytoja Snaiguolė Pocienė.
 • Ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikus ukrainiečiai gali užregistruoti į artimiausią pagal gyvenamą vietą vaikų lopšelį-darželį, mokyklą ar gimnaziją. Iš pradžių jie bus integruojami į bendraamžių klases, o vėliau, jei ugdymo įstaigoje susidarys grupė ukrainiečių, jiems bus organizuojami lietuvių kalbos kursai.
 • Ugdymo įstaigose ukrainiečiams vaikams bus skiriamas nemokamas maitinimas.
 • Ukmergės sporto centras rengiasi ukrainiečių vaikus nemokamai priimti į visus būrelius bei užsiėmimus, o jei Ukmergės rajono savivaldybės taryba pritars, jau nuo balandžio 1-osios Ukmergėje apsistoję Ukrainos karo pabėgėliai galės nemokamai naudotis ir plaukimo baseinu.
 • Jau nuo kovo 17-osios ukrainiečiai galės nemokamai naudotis miesto viešuoju transportu, taip pat - pasiskiepyti nuo COVID-19 viruso.
 • Nuo balandžio 1-osios Ukrainos karo pabėgėliai galės pretenduoti ir į finansinę paramą (bus mokamos pensijos, vaiko pinigai ir kt.), socialines pašalpas ir kt.
 • Pabėgėliams taip pat pasiūlytos Ukmergės socialinių paslaugų centro, Ukmergės šeimos centro teikiamos paslaugos.
 • Užimtumo tarnybos Ukmergės skyriuje kol kas darbo pasiūlymus ukrainiečiams siūlo 17 darbdavių. Reikalingi: du IT administratoriai, trys vairuotojai (C,E kategorijų), penki metalinių konstrukcijų montuotojai, du traktorininkai, suvirintojas, penki gamybos darbuotojai, keturi siuvėjai, sukirpėjas, lygintojas, virėjo padėjėjas, trys pardavėjai-kasininkai, du mechanizatoriai, trys daržininkystės darbuotojai, paukščių priežiūros specialistas.
 • Susitikimo dalyviams ukrainiečiams pristatyta ir jų kraštietė, taip pat karo pabėgėlė Valentina Lisova, kuri pasiryžusi suburti visus į Ukmergę atvykusius Ukrainos gyventojus į bendruomenę. Susitikimams, bendravimui šiai bendruomenei pasiūlytos Tolerancijos centro patalpos.