Naujiena

Svarbi informacija moksleivių tėveliams
2020 m. gruodžio 31 d.

Svarbi informacija moksleivių tėveliams

Grįžę po atostogų sausio 4 d. 1-12 kl. mokiniai mokysis nuotoliniu būdu. Nuotolinis mokymas numatytas iki sausio 31 d. Pradinukų tėvai galės derinti darbą iš namų ir vaiko priežiūrą, arba kreiptis dėl nedarbingumo pažymėjimo išdavimo, gauti ligos išmoką ir padėti atžaloms mokytis. Ligos išmoka už pradinuko priežiūrą gali būti mokama vaiko tėvams, globėjams ar dirbantiems seneliams.

Pradinių klasių mokiniams, kurių tėvai (medikai, slaugytojai, pareigūnai) valdydami epidemiologinę situaciją svarbius darbus privalo atlikti darbo vietoje ir negali užtikrinti vaikų priežiūros namuose, mokyklose veiks priežiūros grupės. Jose bus organizuojamas nuotolinis mokymas, priežiūra ir maitinimas įstaigoje paruoštu ar tėvų įdėtu maistu. Nemokamas maitinimas bus suteiktas mokiniams, kuriems jis yra paskirtas. Į pradinio ugdymo priežiūros grupes bus priimti vaikai, kurių tėvai ugdymo įstaigos vadovui pateiks prašymą dėl vaikų priežiūros grupės poreikio ir abiejų tėvų pažymas iš darboviečių, liudijančias, kad tėvai privalo dirbti darbo vietoje ir jų darbas susijęs su epidemiologinės situacijos valdymu.  Priežiūros grupių darbo laikas: nuo 8 iki 14 valandos.

Taip pat veiks vaikų lopšeliai-darželiai bei ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupės mokyklose. Tačiau, negerėjant epidemiologinei situacijai rajone, rekomenduojama vaikus vesti tik tiems tėvams, kurie neturi galimybių prižiūrėti vaikų namuose. Jei tėvams nepavyksta suderinti darbo iš namų ir vaiko priežiūros, arba tėvai nusprendžia vaiko neleisti į ugdymo įstaigą, nuo sausio pradžios jie galės vaiką iki aštuonerių metų prižiūrėti namuose ir gauti ligos išmoką. Tokia galimybe galės pasinaudoti ne tik tėvai ar globėjai, bet ir dirbantys seneliai.

Ypatingai norime atkreipti dėmesį, kad vaikai, kuriems pasireiškia sloga, karščiavimas, kosulys ar kiti ligos požymiai, nebūtų vedami į ikimokyklines ir priešmokyklines grupes. Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu ugdymo įstaigų vadovai yra įpareigoti ligos požymiais pasižyminčių vaikų nepriimti į įstaigas.

Iki karantino pabaigos vaikų priėmimą į grupes ir atsiėmimą į namus įstaigos organizuos lauke. Vaikams, kuriems reikalinga budinčios grupės paslauga, bus sudarytos sąlygos ugdyti(s) pastoviose grupėse, pagal poreikį keičiant grupių darbo laiką. Taip pat bus apribojamas pagalbos mokiniui specialistų ir muzikos mokytojų kontaktinis darbas su vaikais.

Tikrai suprantame, su kokiais nepatogumais susiduria vaikų tėveliai ir mokytojai. Visa tai daroma tam, kad liktume sveiki ir kuo greičiau būtų galima organizuoti ugdymą įprastu būdu darželiuose ir mokyklose. Būkime sveiki!

 

Švietimo ir sporto skyriaus informacija