Naujiena

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė svečiavosi Ukmergėje
2021 m. birželio 07 d.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė svečiavosi Ukmergėje

Penktadienį, 2021 m. birželio 4 d., Ukmergės rajono savivaldybėje lankėsi Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Ministrės vizito tikslas - kartu su savo komanda ir Savivaldybės administracija aptarti rajono švietimo situaciją, Rugsėjo 1-osios pasiruošimo darbus bei „Tūkstantmečio mokyklų“ programos įgyvendinimo perspektyvas.

Atvykusius į Ukmergę svečius pasitiko Ukmergės rajono Savivaldybės meras Rolandas Janickas, mero pavaduotoja Agnė Balčiūnienė, administracijos direktorius Darius Varnas ir jo pavaduotoja Dalė Steponavičienė bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Vaidotas Kalinas. Laiko tuščioms kalboms nešvaistyta, iškart prieita prie rimtų diskusijų. Kai Švietimo, mokslo ir sporto ministrės patarėja Agnė Andriuškevičienė išvardino „Tūkstantmečio mokyklų“ programos įgyvendinimo pagrindinius tikslus (įtraukusis ugdymas,  STEM laboratorijų kūrimas mokyklose, švietimo lyderystės skatinimas), Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas V. Kalinas pasidžiaugė, kad rajono mokyklos domisi šia programa, o kai kurios norėtų į ją patekti.  Administracijos direktoriaus pavaduotoja Dalė Steponavičienė išreiškė nuogąstavimą, kad į Švietimo sistemos problemų visumą žiūrima tik iš labai siauros perspektyvos ir pabrėžė, kad „Tūkstantmečio mokyklų“ programa tai tik mažas žingsnis visų problemų sprendimų link ir pasiūlė susikaupusias problemas spręsti kompleksiškai. Tiek meras, tiek administracijos direktorius prašė atkreipti Ministerijos dėmesį į per mažą rajonų švietimo įstaigų finansavimą, į pedagogų skaičiaus trūkumo ateityje problemas ir pabrėžė, kad būtinas glaudus savivaldybės ir ministerijos bendradarbiavimas.

Po daugiau nei pusvalandį trukusių diskusijų Ministrė su Meru bei Administracijos direktoriaus pavaduotoja išskubėjo apžiūrėti „Ryto“ specialiosios mokyklos. Svečius sutiko laikinai direktoriaus pareigas vykdanti Violeta Markevičienė. Ji trumpai papasakojo apie šiuo metu vykdomus darbus, kurie leistų įstaigai nuo rugsėjo 1 d. veikti viename pastate, informavo, kad mokykloje ugdymas organizuojamas kontaktiniu būdu, pabrėžė šios mokyklos svarbą regioniniu mastu ir pasidžiaugė profesionaliais mokyklos darbuotojais bei sėkmingai čia save realizuojančiais mokiniais.

Vėliau buvo aplankyta Ukmergės Senamiesčio progimnazija, kurioje šiuo metu 1–4 klasių mokinių ugdymas vyksta kontaktiniu būdu,  o 5–8 klasių mokinių - nuotoliniu. Progimnazijos direktorius Arūnas Kerza supažindino svečius su sėkmingai įgyvendintais projektais, kurie buvo realizuoti programos „Kokybės krepšelis“ dėka. Ministrė nepraleido progos šiek tiek pailsėti progimnazijoje įrengtoje poilsio erdvėje bei paieškoti "laimės žvaigždės" per teleskopą, kuris puikuojasi paskutiniame švietimo įstaigos aukšte.

Baigiantis  vizitui svečiai susitiko su žiniasklaidos atstovais ir mielai atsakė į jiems rūpimus klausimus.

Airida Klevinskienė
Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė

Fotografo Dainiaus Vyto nuotraukos