Naujiena

Tarybos posėdyje dalyvavo 22 iš 25 Tarybos narių
2022 m. Kovo 31 d.

Tarybos posėdyje atsigręžta į praėjusius metus

Šiandien, kovo 31-ąją, įvyko 5-asis šiais metais Ukmergės rajono savivaldybės tarybos posėdis. Politikai posėdžiavo ne per nuotolį, o savivaldybėje, Tarybos posėdžių salėje.

Posėdyje dalyvavo 22 iš 25 Tarybos narių. Nebuvo Valdo Mikalajūno, Valdo Petronio ir Daliaus Varno. Taip pat posėdyje dalyvavo savivaldybės administracijos vadovai, skyrių vedėjai ir specialistai, savivaldybės įstaigų bei įmonių vadovai, žiniasklaidos atstovai.

Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas posėdį tradiciškai pradėjo nuo malonių dalykų - pasveikino kovo mėnesį gimtadienius šventusius Tarybos narius: Agnę Balčiūnienę, Kazį Grybauską, Kęstutį Zinkevičių, Liuciją Dzigienę ir Kęstutį Jurkevičių.

Šio posėdžio metu buvo balsuojama dėl darbotvarkėje patvirtintų 48 sprendimų projektų, taip pat buvo pristatytos Kontrolės komiteto, Etikos komisijos, Antikorupcijos komisijos 2021 m. veiklos ataskaitos bei Ukmergės rajono savivaldybės 2021–2023 m. korupcijos prevencijos programos ir jos įgyvendinimo priemonių plano stebėsenos ataskaita. Praėjusiųjų, 2021 metų nuveiktus darbus, įgyvendintus projektus, pasiektus rezultatus Tarybos nariams pristatė Ukmergės rajono savivaldybės meras R. Janickas, administracijos direktorius Darius Varnas, Kontrolės ir audito tarnybos savivaldybės kontrolierė Onutė Mikelienė, taip pat buvo patvirtintos VšĮ Jaunimo laisvalaikio centro, Ukmergės socialinių paslaugų centro, VšĮ Ukmergės šeimos centro, Ukmergės globos centro, Vlado Šlaito viešosios bibliotekos, Ukmergės kraštotyros muziejaus, Ukmergės kultūros centro 2021 metų veiklos ataskaitos.

Išklausius ataskaitų, niekam neliko abejonių, kad praėję metai buvo ne tik labai darbingi, bet ir pilni įvairių iššūkių.  

Vėliau Tarybos nariai priėmė sprendimus susijusius su savivaldybės 2022 metų biudžetu, finansais, 2022–2024 m. strateginiu veiklos planu, humanitarinės pagalbos teikimu, visuomenės sveikatos biuro paslaugomis, pašalpų skyrimu ir mokėjimu. Aptarti sprendimai dėl kelių, infrastruktūros, turto, švietimo ir kultūros. Taip pat buvo nustatyta vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais lengvata. Priimtas ir visiems gana „skausmingas“ sprendimas – nuo š. m. gegužės 1 dienos VšĮ Ukmergės ligoninėje nebus teikiamos stacionarios akušerijos paslaugos. Gimdyti ukmergiškėms teks važiuoti į artimiausią – Jonavos ligoninę arba į Panevėžį, Uteną, Vilnių ar Kauną.

Kaip ir ankstesni, taip ir šis Tarybos posėdis buvo tiesiogiai transliuojamas oficialiame savivaldybės „YouTube“ kanale. Todėl, kas neturėjo laiko stebėti tiesioginės transliacijos, visuomet gali peržiūrėti posėdžio įrašą ir išklausyti visus posėdžio metu skaitytus pranešimus, paspaudę šią nuorodą https://www.youtube.com/watch?v=5Xx9eSQXkoM 


Kitas Tarybos posėdis numatytas balandžio 28 dieną.

Daiva Zimblienė

Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyrius vedėjo pavaduotoja