Naujiena

2022 m. Vasario 18 d.

Tarybos posėdyje patvirtintas rekordinis savivaldybės 2022 metų biudžetas

Šiandien, vasario 18-ąją, įvyko trečiasis šiais metais Ukmergės rajono savivaldybės tarybos posėdis, kuris kaip ir dauguma pastaruoju metu, buvo nuotolinis.

Iš 25 Tarybos narių posėdyje dalyvavo 24. Dėl ligos su kolegomis neposėdžiavo Angelė Jokubynienė. Prie dalyvaujančiųjų tarybos narių prisijungė savivaldybės administracijos vadovai, skyrių vedėjai ir specialistai, savivaldybės įstaigų bei įmonių vadovai, žiniasklaidos atstovai.

Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas posėdį tradiciškai pradėjo nuo malonių dalykų - pasveikino vasario mėnesį gimtadienį šventusį Tarybos narį Valdą Petronį.

Per dvi šio posėdžio valandas buvo balsuojama dėl darbotvarkėje patvirtintų 15 sprendimų projektų, taip pat buvo pateiktos 3 informacijos. Iki pastarojo Tarybos posėdžio per nuotolį buvo organizuoti ir Tarybos komitetų posėdžiai, kuriuose buvo išsamiai apsvarstyti bei „išdiskutuoti“ visi posėdžiui teikiami sprendimų projektai.

Pagrindinis ir  svarbiausias posėdyje svarstytas klausimas – Ukmergės rajono savivaldybės numatomų lėšų paskirstymas 2022 metais, kurį pristatė Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas. Po kilusių diskusijų buvo patvirtintas rekordinis Ukmergės rajono savivaldybės 2022 metų biudžetas. Jame numatyta 54 105,6 tūkst. Eur pajamų ir 54 083,9 tūkst. Eur asignavimų išlaidoms. Palyginimui, 2021 metais buvo patvirtintas biudžetas su 47 802,2 tūkst. Eur pajamų ir 48 412,6 tūkst. Eur asignavimų išlaidoms, t. y. šiais metais pajamos (įskaitant specialias tikslines dotacijas) didėja 6,3 mln. Eur arba 13,2 proc. Biudžeto ir ekonominės plėtros komiteto pirmininkas Kęstutis Zinkevičius išreiškė viltį, kad savivaldybės pajamos toliau sėkmingai augs, o tai leis sėkmingai investuoti ir taip palaikyti svarbias savivaldybės funkcijas.

Posėdyje taip pat priimti sprendimai dėl 2022 metų melioracijos darbų programos, dėl lėšų, reikalingų viešųjų želdynų ir želdinių apsaugai, priežiūrai ir tvarkymui, viešųjų želdynų kūrimui ir želdinių veisimui, želdynų ir želdinių inventorizavimui, viešųjų želdynų ir želdinių būklės ekspertizėms atlikti skyrimo, dėl vietinės reikšmės kelių ir gatvių būklės gerinimo, dėl bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos plano pakeitimo, hibridinės pirmosios pagalbos mokymų klasės programos patvirtinimo ir kt.

Papildomai apsvarsčius buvo pritarta prieš tai priimto sprendimo ,,Dėl maksimalių socialinės globos išlaidų finansavimo dydžių Ukmergės rajono savivaldybės gyventojams nustatymo“ pakeitimui ir dalyvavimui „Tūkstantmečio mokyklų“ programoje partnerio teisėmis (Ukmergės rajono savivaldybė ketina dalyvauti Programoje įtraukdama 6 bendrojo ugdymo mokyklas į programos veiklas).

Pasibaigus balsavimui dėl posėdžio darbotvarkėje pateiktų klausimų, savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas supažindino su aplinkkelio darbų įgyvendinimo planais bei atsakė į Tarybos narių klausimus šia tema. D. Varnas taip pat informavo apie Dukstynos kapinių plėtros projekto rengimą, apie kapinių skaitmenizavimo paslaugą, kurią planuojama įdiegti visose seniūnijose.

UAB „Ukmergės šiluma“ direktorius Vydas Paknys Tarybos nariams pristatė jo vadovaujamos bendrovės vykdomą veiklą bei supažindino su jai priklausančiu turtu. Šį pranešimą V. Paknys paruošė reaguodamas į vasario 7-ąją TV3 televizijos laidoje „Karštai su tv3.lt“ paskleistą tikrovės neatitinkančią informaciją apie UAB „Ukmergės šiluma“ valdomą poilsiavietę.

Etikos komisijos narys Stasys Jackūnas priminė Tarybos nariams, kad socialiniuose tinkluose dalindamiesi informacija su gyventojais, tai darytų objektyviai, remdamiesi faktais ir rekomendavo  elgtis protingai bei sąžiningai, nepažeidžiant įstatymų ir etikos kodekso.

Kaip ir ankstesni, taip ir šis Tarybos posėdis buvo tiesiogiai transliuojamas oficialiame savivaldybės „YouTube“ kanale. Todėl, kas neturėjo laiko stebėti tiesioginės transliacijos, visuomet gali peržiūrėti posėdžio įrašą ir išklausyti visus posėdžio metu skaitytus pranešimus, paspaudę šią nuorodą https://www.youtube.com/watch?v=55SfkWMl0xA

 


Galerija