Naujiena

Papuošta Vienuolyno alėja
2022 m. Lapkričio 17 d.

Ukmergė pradeda puoštis Kalėdoms

Stebuklai tai ne fėjos ir burtininkai, stebuklai tai ne milžinai ir pabaisos ir net ne Kalėdų senelis. Stebuklai tai kasdienė meilė, šeima ir rūpestis.

Artėjant didžiausioms metų šventėms visai netrukus visos miesto gatvės ir gatvelės, viešosios erdvės, bei svarbiausia – Kalėdų simbolis – gyva mūsų miesto eglė suspindės pasakiškomis spalvomis.

Eglės įžiebimo renginys šiemet vyks gruodžio 10 dieną, šeštadienį, 16 valandą. Šventės metu lazerių švieselės suspindės kiekviename miesto kampelyje, atvyks visų laukiamiausias svečias – Kalėdų senelis, o mažieji šventės dalyviai laimingi supsis karuselėse. Pakili nuotaika tiesiog sklandys ore!

Kauno gatvėje šalia Ukmergės kultūros centro (KC) augančią eglę ir viešąsias erdves šiemet puoš UAB „Lumidėja", laimėjusi Ukmergės KC paskelbtą „Ukmergės kalėdinės eglutės ir miesto viešųjų erdvių puošybos idėjos ir jos įgyvendinimo paslaugos“ pirkimo viešąjį  konkursą. Šios nuo 2016 metų kalėdinių dekoracijų kūrimo, gaminimo, pardavimo ir puošimo paslaugas teikiančios įmonės puošiamų miestų sąrašas kasmet tik ilgėja. Vilniuje registruota UAB „Lumidėja" šiemet papuoš ne tik Ukmergę, bet ir Panevėžį, Marijampolę, Jonavą, Kuršėnus, Šalčininkus, Birštoną, Biržus bei kitus miestus, skaičiuojama, kad iš viso bus apie 18 kalėdinių eglių.

UAB „Lumidėja" Ukmergėje sukurs tikrą „Kalėdų pasaką“ – tokia yra šių metų Šv. Kalėdų tema Ukmergėje, o puošimo idėjos išpildymas atsieis 49 tūkst. Eur.

Miestas jau pamažu puošiamas: sukabintos girliandos Vienuolyno alėjoje, ant gatvių apšvietimo stulpų kabinamos modernios trikampio formos konstrukcijos, o visos šventinės dekoracijos ant pagrindinės miesto eglės nuguls iki gruodžio 10 d.

Ukmergės žaliaskarė bus padabinta net 200 vnt. skirtingo dydžio kalėdinių žaisliukų ir 40 vnt. raudonų kaspinų. Šalia eglės stovės iš aliuminio konstrukcijos pagaminti kalėdinės pasakos herojai ponas Kalėda ir ponia Kalėdienė, kurie maloniai kvies prieiti arčiau apžiūrėti pagrindinės miesto gražuolės, prisėsti ant karališko muzikinio krėslo ir pasiklausyti kalėdinių melodijų, o kur dar tūkstančiai lempučių, kurios užburia savo mirgėjimu ir sukelia norą nusifotografuoti ir pasidalinti šia jaukia akimirka su draugais ir artimaisiais.

Ant Ukmergės KC, Savivaldybės ir Ukmergės kraštotyros muziejaus fasadų,  LED prožektorių šviesų pagalba šventinį šokį šoks snaigės, o ant Ukmergės KC balkono turėklų puikuosis eglišakių girlianda su lemputėmis ir žaisliukais. Piliakalnio prieigose sužibės mediniai, tarsi meduoliniai, nameliai, o apšviesti medžiai spindės jaukumu.

Pilies parke išvysime išbėgusius „pasiganyti“ Kalėdų senelio elnius, o parko šviestuvus puoš šventiškos girliandos. Priešais muziejų esančio fontano vietoje šokio sūkuryje suksis šokėjų poros, pagamintos iš aliuminio konstrukcijų bei dekoruotos LED lempučių girliandomis.

Vienuolyno alėjos medžius puoš dideli šviečiantys burbulai, o lempų stulpai bus apipinti eglišakių girliandomis. Miesto pagrindinių gatvių stulpai taip pat bus papuošti moderniomis trikampio formos šventiškai švytinčiomis konstrukcijomis.

Kaip ir kasmet, taip ir šiemet Ukmergės miestas savo šventinėmis spalvomis džiugins beveik mėnesį – iki 2023 m. sausio 8 dienos.


Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus informacija

Dainiaus Vyto nuotraukos


Galerija