Naujiena

2022 m. birželio 21 d.

Ukmergėje lankėsi Norvegijos ambasadorius

Birželio 21 dieną Ukmergės rajono savivaldybėje lankėsi Norvegijos ambasadorius Ole T. Horpestad, Norvegijos - Lietuvos prekybos rūmų valdybos nariai: Bjarne O. R Moller ir Almantė Medžiaušienė, direktorė Martyna Skisaker bei „Stansefabrikken“ įmonių grupės valdybos narė Rita Bogužaitė. Svečius pasitiko Savivaldybės meras Rolandas Janickas, mero pavaduotoja Agnė Balčiūnienė, administracijos direktorius Darius Varnas, administracijos direktoriaus pavaduotoja Dalė Steponavičienė bei Strateginio planavimo, investicijų ir verslo plėtros skyriaus vedėja Inga Pračkailė.

Delegacijos vizito tikslas – apsilankyti nuo 2003 metų Norvegijos įmonių grupei „Stansefabrikken“ priklausančiame UAB Ukmergės pramonės parke, kur veikia norvegiško kapitalo UAB „Stansefabrikken“, užsiimanti lakštinio metalo apdirbimu, ir UAB „Stansefabrikken Automotive“, gaminanti štampuotas automobilių detales, bei UAB „Brav LT" (buvusi Swix, nepriklausanti „Stansefabrikken“ įmonių grupei) užsiimanti slidžių lazdų gamyba.

Vizito Savivaldybėje metu svečiai buvo trumpai supažindinti su Ukmerge rodant filmą apie miestą. Meras džiaugėsi, kad puikiai vystomas ne tik verslas, bet buriama ir bendruomenė. Kaip pavyzdys buvo paminėtas fabrikų krosas, kurio dėka  populiarinamas bėgimo ir dviračių sportas, įvairaus amžiaus žmonės skatinami aktyviai praleisti laisvalaikį gamtoje.

„Ačiū, kad visada remiate Gabių vaikų ir jaunimo rėmimo fondą, o prasidėjus karui Ukrainoje taip pat nelikote abejingi ir prisidėjote prie paramos“, - dėkojo R.Janickas.

„Esate vienas iš verslų, turintis tvarumo strategiją, kuriuo didžiuojamės, turime gerus santykius ir norime, kad daugiau tokių verslų kurtųsi Ukmergėje, nes tuomet sukuriama daug gerų darbo vietų. Šiuo metu turime užduotį pasirūpinti, kad žmonės turėtų kur įsikurti, kad miestas taptų patrauklus jaunoms šeimoms ne tik čia dirbti, bet ir gyventi“, - kalbėjo meras.

Svečiai domėjosi verslo plėtros galimybėmis mūsų mieste, kokios lengvatos numatomos naujai besikuriantiems verslams, ar nenumatoma steigti laisvosios ekonominės zonos.

„Yra galimybė atleisti verslus nuo turto ir žemės mokesčio, yra numatoma steigti naują verslo zoną, tačiau steigti laisvąją ekonominę zoną jau pavėlavome, todėl orientuojamės į jau veikiančių įmonių efektyvų darbą. Šiuo metu statomas saulės elektrinių parkas, kuris yra vienas didžiausių šiuo metu vystomų žaliosios gamybos projektų Lietuvoje“, - pasakojo R.Janickas.

Vėliau delegacija lankėsi UAB Ukmergės pramonės parke, buvo supažindinti su minėtų pramonės gamybos ir produktų įmonių veikla.  

 

Chrisija Kvietkauskienė
Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė


Galerija