Naujiena

Ukmergėje  montuojami modernūs atliekų surinkimo konteineriai
2021 m. liepos 21 d.

Ukmergėje montuojami modernūs atliekų surinkimo konteineriai

Akylesni ukmergiškiai pastebi, kad tai vienoje, tai kitoje Ukmergės miesto vietoje įrengiami nauji, stačiakampio formos atliekų konteineriai.

Suomijoje pagaminti šiuolaikiški, modernūs, mūsų šiaurietiško klimato sąlygoms pritaikyti naujieji „Molok“ konteineriai jau pastatyti aikštelėse, esančiose Dariaus ir Girėno g. 14, Vilniaus g. 108, Jaunimo g. 3C, Maironio g. 2, 7 ir 46B, Vaižganto g. 55, Vytauto g. 101, Kudirkos skg. 19, Anykščių g. 7 ir Miškų g. 32.

Ukmergės rajono savivaldybė vykdo projektą „Atliekų surinkimo ir tvarkymo sistemos plėtra (konteinerių aikštelių statyba, rūšiavimo priemonių įsigijimas)“, kurio tikslas – sukurti atliekų rūšiuojamojo surinkimo ir paruošimo naudoti pakartotinai infrastruktūrą Ukmergės rajone.

Imtis šio projekto paskatino kelios priežastys. Pirmiausia tai buvo pastebėta, kad jau kuris laikas Ukmergės rajone išskiriamas ir perdirbamas ar kitaip panaudojamas nepakankamas kiekis komunalinių atliekų ir šis kiekis beveik dvigubai yra mažesnis už tą, kuris buvo numatytas Ukmergės rajono savivaldybės atliekų tvarkymo 2014-2020 metų plane. Antra, rajone trūksta antrinių žaliavų rūšiavimo konteinerių, neužtikrinamas minimalus vidutinis atstumas iki konteinerių aikštelių, dalis įmonių ir individualių namų gyventojų priversti naudotis kolektyviniais konteineriais

„Tikimės, jog įgyvendinus minėtą projektą, pasikeis bendras vaizdas atliekų surinkimo aikštelėse – naujieji konteineriai yra puikaus naujo dizaino, itin talpūs, tad nebus perpildyti ir šiukšlės nesimėtys aplink, be to, juos patogiau bus ištuštinti komunalinių paslaugų darbuotojams.

Užbaigus konteinerių statymo darbus įrengtose aikštelėse, pagražės mūsų gyvenamoji aplinka, o svarbiausia - pagerės atliekų rūšiavimo aikštelių pasiekiamumas bei prieinamumas, bus efektyviau prižiūrimas atliekų pasklidimas po teritoriją. Dėl talpų sandarumo turėtų sumažėti ir nemalonių kvapų koncentracija“, - teigė Ukmergės rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriaus vedėjo pavaduotoja Vilija Grabauskienė.

Pasak jos, projekto metu panaudojant ES struktūrinių fondų lėšas, planuojama įrengti 44 aikšteles - 23 naujas ir rekonstruoti 21 esamą, įsigyti bei jose pastatyti 170 vnt. antrinių žaliavų surinkimo, 123 vnt. mišrių komunalinių atliekų bei 7 vnt. žaliųjų atliekų konteinerių.

Daiva Zimblienė

Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyriausioji specialistė