Naujiena

Ukmergėje populiarėja dviračių sportas: savo veiklą pradėjo pirmasis jaunųjų dviratininkų būrelis
2021 m. gegužės 06 d.

Ukmergėje populiarėja dviračių sportas: savo veiklą pradėjo pirmasis jaunųjų dviratininkų būrelis

Gegužės 5-osios pavakare Ukmergės „Šilo“ progimnazijos teritorijoje šurmuliavo dviratininkai. Čia jie trumpam buvo susirinkę dėl ypatingos progos, istorinio įvykio  – Ukmergės dviračių sporto būrelio atidarymo.

Kad dviračių sportas - olimpinė sporto šaka – Ukmergėje yra populiari, liudija skaičiai. Į naująjį, pirmąjį rajone šios sporto šakos būrelį užsiregistravo net 40 įvairaus amžiaus moksleivių. Tris kartus per savaitę juos treniruos Vilniuje įsikūrusios viešosios įstaigos (VšĮ) Dviračių akademijos trenerė, ukmergiškė Justina Tiškuvienė. Dviračių sporto būrelio bazei pasirinkta ideali vieta – „Šilo“ progimnazija, šalia kurios yra baseinas, miškas, trasos, įrengtos persirengimo vietos ir kt.

„Gera matyti ir gera eiti šiuo keliu, kuomet bendromis – savivaldos ir dviračių sporto entuziastų – jėgomis atsirado šis „kūdikis“. Labai džiugu. Tikiu, kad užauginsime ne vieną čempioną. O minti dviračius tikrai bus kur. Dabar kaip tik vyksta visai ne trumpo pėsčiųjų- dviračių tako nuo Ukmergės iki Vidiškių miestelio įrengimo darbai. Vėliau turėtų atsirasti ir daugiau su dviračiais važinėti skirtų vietų“, - dviratininkus sveikino Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas.  

Jis padėkojo šio puikaus projekto iniciatoriams Ukmergės dviračių klubo „VeloVilkmergė“ vadovui Raimondui Kaseliui ir VšĮ Dviračių akademijos vadovui, buvusiam profesionaliam dviratininkui  Mariui Bernatoniui.

„Mes, klubo nariai, kelis metus važinėdami visada tyliai pasvajodavome, kad kaip gerai būtų, jog dviračių sporto treniruotės mūsų vaikams atsirastų ir Ukmergėje. Kad būtų sukurta tam tinkama sporto bazė. Kokias turi Vilnius, Alytus, Šakiai ir kiti miestai.

Susitikome su Ukmergės rajono savivaldybės vadovais ir išsakėme savo norus. Jie palaikė mūsų iniciatyvą. Taip su Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus, Ukmergės sporto centro ir „Šilo“ progimnazijos vadovais ir darbuotojais mums ir pavyko įgyvendinti šią svajonę. Ir viskas užruko vos pusmetį.

Būrelį lankysiantiems vaikams linkiu siekti savo tikslų, kantriai dirbti treniruotėse ir viskas bus gerai, lydės sėkmė. O vėliau, po metų, kitų tapsite mūsų klubo nariais ir kartu sieksime gerų rezultatų, kartu garsinsime Ukmergę. Gerų startų ir gerų treniruočių“, - į susirinkusiuosius kreipėsi klubo „VeloVilkmergė“ vadovas R. Kaselis.

Jam paantrino M. Bernatonis, teigdamas, kad „išvystėme labai puikų projektą ir stengsimės, kad visi vaikai taptų aukšto meistriškumo sportininkais“.

„Nežinau ko linki dviratininkas kitam dviratininkui. Ko gero, kad kelias nedulkėtų ir kad oro padangose nepritrūktų. Sėkmės jums. Labai džiaugiuosi. Nenurimkite!”, - linkėjo Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Vaidotas Kalinas.

Naujiesiems būrelio nariams buvo įteikti klubo „VeloVilkmergė“ simboliniai lipdukai, o prie projekto prisidėjusiems – kepuraitės.

 

Daiva Zimblienė

Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyriausioji specialistė


Galerija