Naujiena

Asociatyvi nuotrauka
2022 m. Balandžio 7 d.

Ukmergėje saugų prieglobstį jau rado 305 karo pabėgėliai iš Ukrainos

Balandžio 7-osios duomenimis, jau 305 Ukrainos piliečiai Ukmergėje rado saugų prieglobstį nuo jų šalyje vykdomos Rusijos agresijos: 148 moterys, 20 vyrų ir 137 vaikai, kurių amžius nuo 1 iki 16 metų. Tarp atvykusiųjų 3 nėščiosios ir 8 kūdikiai.

Ukrainiečiai atvyko iš įvairių karo siaubą išgyvenančios Ukrainos didmiesčių ir mažesnių miestų: Kyivo, Kharkivo, Lvivo, Dnipro, Zaporizhzhyos, Čerkasovo, Nikolajevo, Varvos, Pereginsko, Rovno, Vlasovkos, Ternovkos, Berdičiavo, Ternopilio, Sčepino, Priorilskoje, Sčastije, Irpinjo, Kropeničkijo, Korosteno, Radomyšlio, Krivoj Rogo Lucko, Vinicos, Olšankos, Žitomyro, Pavlovkos, Brovarų, Obukhovo, Pryluky, Starokostiantynivo, Zoltye Vodu, Vasilka, Volniansk, Melitopol, Poltava, Nihzin, Chernigov, Pologe, Lipcy ir kt.

Karo pabėgėliai apgyvendinti mieste ir rajone esančiuose privačiuose butuose, namuose bei sodybose, taip pat Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos bendarbutyje, Rečionių daugiafunkciame centre, Ukmergės globos centre ir buvusiame jo padalinyje Siesikuose, Taujėnų svečių namuose.

Užimtumo tarnyboje šiuo metu yra registruoti 62 atvykėliai iš Ukrainos, 8 jau pavyko įdarbinti.

Ukmergės rajono savivaldybės administracijai yra pateikti 45 ukrainiečių karo pabėgėlių prašymai dėl vienkartinės paramos iš savivaldybės biudžeto skyrimo.

Į Ukmergės rajoną iš Ukrainos atvyko per 90 mokyklinio amžiaus vaikų. Kai kurie jų mokosi nuotoliniu būdu ir nesirenka mūsų rajono mokyklų – tai daugiausia vyresnio amžiaus mokiniai. Mūsų mokyklose mokosi 38 ukrainiečiai:

  • 13 Senamiesčio progimnazijoje,
  • 11 Taujėnų gimnazijoje,
  • 6 Dukstynos pagrindinėje mokykloje,
  • 5 Antano Smetonos gimnazijoje,
  • 2 „Šilo“ progimnazijoje,
  • 1 Užupio pagrindinėje mokykloje.

Iš Rečionių kaimo į Dukstynos pagrindinę mokyklą organizuojamas mokinio pavėžėjimas. Kai kurie mokiniai pavežami ir į Taujėnų gimnaziją.

46 vaikams yra paskirtas nemokamas maitinimas ugdymo įstaigose, jie yra aprūpinami ir būtiniausiomis ugdymo priemonėmis, planšetėmis.

9 ukrainiečiams vaikams, likusiems be tėvų globos, nustatyta laikinoji globa/rūpyba ukrainiečių artimųjų šeimose.

Ukmergės rajono vaikų darželius-lopšelius ir ikimokyklinio ar priešmokyklinio ugdymo grupes mokyklose šiuo metu lanko 22 ikimokyklinio amžiaus vaikai iš Ukrainos:

  • 5 vaikų lopšelyje darželyje „Vaikystė“ ,
  • po 3 vaikų lopšeliuose-darželiuose „Eglutė“, „Žiogelis“, „Saulutė“ ir „Nykštukas“,
  • 2 Taujėnų gimnazijoje ,
  • po 1 ikimokyklinio ugdymo skyriuje „Šilelis“, Veprių mokykloje – daugiafunkciame centre ir Užupio pagrindinėje mokykloje.

Atvykstančiųjų iš Ukrainos sulaukiame kasdien. Labai prašome visų gyventojų, kurie, galbūt, naudodamiesi asmeniniais ryšiais, ukrainiečius karo pabėgėlius jau priėmė ar dar tik rengiasi priimti į savo namus, informuoti apie tai Ukmergės rajono savivaldybę. Būtinai praneškite, jei galite padėti pasiūlydami turimas laisvas gyvenamas patalpas (butą, namą, sodybą, sodo namelį ar kt.) laikinam Ukrainos karo pabėgėlių priėmimui.

Už tai yra atsakingas mūsų darbuotojas - Aidas Dutkus, Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriaus vedėjas, tel. 8 611 35277, el. p. [email protected]

Privalome veikti ne atskirai, o koordinuotai ir vieningai.