Naujiena

Saulės parkas
2023 m. Rugsėjo 14 d.

Ukmergėje statomo Saulės elektrinių parko projektas pasiekė baigiamuosius etapus

Į pabaigą eina Ukmergės mieste, S. Daukanto ir Lakštingalų gatvių prieigose 5 ha plote UAB „Ukmergės šiluma“ statomo 3,6 MW galios Saulės elektrinių parko (SEP) darbai. Tai pirmasis projektas šalyje, kuomet savivaldybės iniciatyva ir savivaldybės  valdomos įmonės statoma, didele dalimi Europos Sąjungos (ES) finansuojama saulės elektrinė tieks „žaliąją“ elektros energiją visoms biudžetinėms Ukmergės rajono įstaigoms. 

Iki SEP jau nutiestas kelias, sumontuoti 5 332 fotovoltiniai moduliai (jų dėka šviesos energija paverčiama elektros energija) ir 28 įtampos keitikliai (inverteriai), įrengta modulinė pastotė, tvora bei apsaugos sistemos.

Artimiausiu metu bus pradėti SEP paleidimo-derinimo, natūrinių bandymų bei  integravimo į ESO tinklą darbai. Planuojama, kad šis etapas bus baigtas iki šių metų pabaigos, o SEP veikla startuos – pradės gaminti elektros energiją 2024 metų pavasario pradžioje.

SEP pagaminta elektros energija bus tiekiam 35-ioms Ukmergės rajono savivaldybės įstaigoms (Ukmergės ligoninei, mokykloms, vaikų lopšeliams-darželiams, seniūnijoms ir kt.). Numatoma, kad SEP bus pagaminama apie 3 500 000 kWh/metus „žalios“ elektros energijos, o tai sudaro apie 80-90 proc. visų Ukmergės rajono savivaldybės valdomų įstaigų poreikio.

SEP statybos projektas finansuojamas ES ir Ukmergės savivaldybės biudžeto lėšomis. Bendra projekto vertė  4 milijonai Eur, iš jų  2.8 milijono Eur sudaro ES parama ir 1.2 milijono Eur - savivaldybės biudžeto lėšos.

SEP UAB „Ukmergės šiluma“ stato Ukmergės rajono savivaldybės pavedimu kartu su jungtinės veiklos partneriu UAB „Ignitis“. Ši bendrovė po saulės elektrinių statybos pabaigos vienerius metus vykdys jos priežiūrą bei eksploataciją.

Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus informacija
UAB „Ignitis“ nuotraukos