Naujiena

2021 m. gruodžio 15 d.

Ukmergės bėgikams įteikti vardiniai marškinėliai

Ukmergės rajono savivaldybėje šiandien daug kalbėta apie sportą, ypač bėgimą. Čia lankėsi Ukmergę garsinantys ir vieni žinomiausių rajono bėgikai: Juozas Songaila ir Žilvinas Maleronka.

Su svečiais susitiko savivaldybės meras Rolandas Janickas, jo pavaduotoja Agnė Balčiūnienė, administracijos direktorius Darius Varnas, jo pavaduotoja Dalė Steponavičienė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Vaidotas Kalinas ir šio skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Ragelytė-Kraucevičienė, Ukmergės sporto centro direktorius Vitalijus Martikonis. Per nuotolį šį susitikimą stebėjo savivaldybės Kūno kultūros ir sporto tarybos nariai Aušrinė Stočkutė ir Vidmantas Krikštaponis.

Minėta taryba, vadovaujama savivaldybės administracijos direktoriaus D. Varno, rajono bėgikams parūpino vardinius marškinėlius su Ukmergės simbolika. Čia pat salėje naujuosius marškinėlius pasimatavusiems J. Songailai ir Ž. Maleronkai palinkėta dar daug asmeninių pergalių įvairiose bėgimo trasose bei maratonuose. D. Varnas paprašė abiejų vyrų savivaldybės dovanotus marškinėlius perduoti dar 14-ai savo bendraminčių - aktyviausių ukmergiškių bėgikų, kurie į pastarąjį susitikimą atvykti negalėjo.

„Matome, girdime, sekame, stebime, džiaugiamės ir didžiuojamės. Kai kurie bėgantys mūsų žmonės parodo iniciatyvą ypatingai reprezentuoti rajoną - nešdami krašto vėliavą ne tik rankose, bet ir ant savo krūtinių ir širdžių. Kaip gali jų nepalaikyti! Marškinėliai – tik simbolinė parama”, - sakė mero pavaduotoja A. Balčiūnienė.

Susitikimo metu aptartos galimybės, kaip rajono bėgikai galėtų susiburti į juos vienijančią organizaciją, kas leistų jiems pretenduoti į kur kas ženklesnę finansinę paramą iš rajono biudžeto dalyvaujant projektų konkursuose. Gautas dalinis finansavimas galėtų būti naudojamas komandiruočių, išvykų, inventoriaus, aprangos įsigijimo išlaidoms padengti.

68 metų J. Songaila aktyviai bėgioja jau 37, o 33 metų Ž. Maleronka – puspenktų metų. Be bėgimo vyrai jau nebeįsivaizduoja savo gyvenimo. Abu pasidžiaugė, kad per pastaruosius metus pagausėjo ukmergiškių bėgikų gretos – jau yra 7-8 aktyviai šią sporto šaką propaguojantys gyventojai. Dar antra tiek yra vadinamieji „sezoniniai“ bėgikai.

„Šį sekmadienį organizuojame bėgimo sezono uždarymą. Ta proga prabėgsime 10 kilometrų distanciją. Labai norėtųsi suburti didesnį bėgiojančių ukmergiškių būrį. Su visais norinčiais mielai pasidalintume savo patirtimi ir patarimais“, - kalbėjo J.Songaila.

Norinčius bėgioti ar dar dėl to dvejojančius, turinčius idėjų, pasiūlymų bei iniciatyvų dėl Ukmergės bėgikų klubo įkūrimo ar kt., J. Songaila pakvietė parašyti jam el. paštu songailajuozas@gmail.com arba paskambinti tel. 8-674 24322.

Daiva Zimblienė
Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vedėjo pavaduotoja
Iš kairės: V. Kalinas, V. Martikonis, D. Steponavičienė, R. Janickas, Ž.Maleronka, J. Songaila, D. Varnas ir R. Ragelytė-Kraucevičienė