Naujiena

2022 m. Birželio 20 d.

Ukmergės bendradarbystės centras “Spiečius” dalinasi sėkmės istorijomis

2021 metais Lietuvoje pradėjo veiklą nauji 6 bendradarbystės centrai (BC) - „Spiečiai“, ir vienas iš jų – Ukmergėje. 2022 metais veiklų tęstinumui perduotas Ukmergės rajono savivaldybei. Ukmergės BC „Spiečius“ vykdo veiklą, skatinančią naujų verslų kūrimąsi bei teikia nemokamas paslaugas pradedančiam verslui. Šiais metais jau turime 13 naujų narių. Didelė dalis jų dalyvauja Mentorystės bei Akseleravimo programose. BC nariai gali nemokamai naudotis Ukmergės centre esančiomis patalpomis. O kokią naudą kuria BC „Spiečius“,  šiandien dalinamės UAB „Gelos“ projektų vadovės  Linos Baublienės sėkmės istorija.

Papasakokite apie savo veiklą (koks tai verslas? Kaip kilo idėja, kokiomis aplinkybėmis? Kiek laiko vystote verslą? Kaip sekasi?)

Mūsų verslas susijęs su vietiniu turizmu. Esame projekto „Surink Lietuvą“ sumanytojai ir koordinatoriai. Kuriame ir gaminame su šiuo projektu susijusius produktus, nuo magnetukų iki stalo žaidimų ir maršrutų po Lietuvą. Taip pat konsultuojam vietinio turizmo klausimais ir siekiame atverti visas Lietuvos galimybes, nes turizmas ne tik viešbučiai ir skrydžiai. Turizmas gali būti puiki priemonė pristatyti savo miestą, pritraukti ne tik turistus, bet ir gyventojus ar net investuotojus. Ši idėja kilo kai dirbau turizmo ir verslo informacijos centre. Šiuo metu kuriame ir papildomus produktus, šios vasaros naują - teminį žemėlapį „Surink Lietuvą. Apžvalgos bokštai“. Taip pat neatsiliekame nuo technologinių naujienų ir vystome e-parduotuvę, magnetėlių rinkimui pritaikėme GPS funkciją, kad būtų dar patogiau ir lengviau juos surinkti. Turim ir planų plėtrai į Pabaltijo šalis. Tai galime sakyti, kad mažais, bet užtikrintais žingsniai žengiame į priekį.

Kaip išdrįsote pradėti verslą? Kas paskatino? Ką prieš tai veikėte/veikiate?

Šiaip niekada negalvojau apie savo verslą, tačiau „Surink Lietuvą“ projektas, kuris turėjo trukti tik 2 metus, patiko keliautojams ir mus užplūdo prašymai jo nebaigti, o tęsti. Tad jaučiant atsakomybę prieš keliautojus ir suvokiant daromą šio projekto įtaka visai Lietuvai, teko prisiimti atsakomybę ir imtis vystyti jau ne projektą, o visą verslą, kad būtų patenkintas keliautojų noras toliau keliauti. Prieš tai pati dirbau Ukmergės turizmo informacijos centre, kurį panaikinus ir teko ieškoti sprendimų. Pasitelkus draugus, kurie patikėjo šia idėja, pradėjome savo verslą.

Kokiame etape yra jūsų verslas? Ką jau įgyvendinote, o ko dar sieksite?

Šiuo metu mes vis dar planuojam augimą, ruošiam naujus projektus. Pagrindinį mažąjį išsikeltą tikslą jau įgyvendinom – įdiegėm GPS funkciją savo e-parduotuvėje, kas leidžia ne tik padidinti pardavimus, tačiau ir tiesiogiai bendrauti su mūsų klientais. Tai šiuo metu tikslas yra auginti tiesioginį klientų ratą, atlikti visus techninius testavimus, o pasiekus norimus skaičius vykdyti plėtrą į Pabaltijo šalis.

Kodėl prisijungėte prie „Spiečiaus“? Iš kur sužinojote apie bendradarbystės centrą?

Apie Spiečių jau žinojom seniau, tiesa sakant net su pavydu žiūrėjom į kaimyninius miestus, kuriuose Spiečiai jau buvo įsteigti seniau, tad jam įsikūrus Ukmergėje buvom vieni pirmųjų prisijungusių.

Kokią naudą jums, jūsų veiklai suteikė „Spiečius“?

Labai džiugu gauti palaikymą ir pagalbą, vieta kur ne tik patikima tavo svajonėmis, bet ir ieškoma būdų kaip padėti, kad svajonės virstų realybe.

Kodėl nusprendėte pasinaudoti verslo mentorystės/akseleravimo programa?

Pradžia visada būna sunki, tad neturint daug patirties versle labai svarbus yra tiek palaikymas ir konsultacijos iš patyrusių mentorių, tiek pagrindai, kurie padeda išsigryninti savo kelią, tikslą, susiplanuoti finansus.

Kas buvo jūsų mentorius? Kodėl jį/ją pasirinkote? (klausimas dalyvavusiems mentorystės programoje)

Teko bendrauti su dviem mentoriais Arnoldu Jonaičiu ir Tomu Proscevičium. Arnoldas stiprus versle susijusiame su gamyba, tad su juo aptarėm mūsų plėtros galimybes į Pabaltijo šalis. Tikrai sulaukiau didelio palaikymo ir padrąsinimo, kad esu teisingam kelyje. Tomas Proscevičius  sudomino dėl žinių inovacijų srityje, mums padėjo prisistatyti studentams ir pradėti ieškoti inovatyvių galimybių vystant mūsų produktą ne tik Lietuvoje, bet ir mąstyti plačiau. Nors mūsų mentorystė buvo neilga, tačiau tai mus įkvėpė pradėti ieškoti IT sprendimų, kuriuos tikimės pradėti šių metų gale.

Ko pavyko pasiekti per visą mentorystės/akseleravimo programą (gal turite net konkrečių skaičių, pvz., augimo, pardavimų ir pan.?) Kuriuo rezultatu džiaugiatės labiausiai?

Manau, skaičius ir augimą bus galima įvertinti po turizmo sezono. Šį sezoną pasitinkam nusiteikę optimistiškai, tiek su nauju produktu mūsų keliautojams, tiek ir su naujomis technologijomis. Tad rudenį bus galima įvertinti, kiek mums pavyko įgyvendinti išsikeltus tikslus.

Kokią išskirtumėte pagrindinę mentorystės/verslo akseleravimo programos sukuriamą vertę augti norinčiam verslininkui? Ar rekomentuotumėte kitiems?

Kiekvienam verslui, manau, reiktų išbandyti mentorystę, tai ne tik žvilgsnis iš šono, tačiau ir palaikymas, padrąsinimas ir realūs uždaviniai, kuriuos galima pasiekti nuosekliai vykdant susitartą planą, o kartais net didelės problemos ar klausimai gali būti išspręsti vos per kelis susitikimus.

Kviečiame visus mąstančius apie naujo verslo pradžią ar jau pradėjusius verslauti, bet ieškančius patarimų, padrąsinimų, įvairių mokymų ar bendraminčių, užsukti į BC “Spiečių” Ukmergėje.

 

Ukmergės bendradarbystės centro “Spiečius” koordinatorė Rima Boškevičienė