Naujiena

Padalinio atidarymo akimirka
2023 m. Sausio 23 d.

Ukmergės ligoninėje atidarytas atskiras padalinys demencija sergantiems pacientams

Sausio 16-ąją VšĮ Ukmergės ligoninėje atidarytas atnaujintas atskiras Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus padalinys  - demencija sergantiems pacientams. Padalinio atidaryme dalyvavo Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas, administracijos direktorius Darius Varnas bei skyriaus darbuotojai.

Nuo 2022 metų spalio pasikeitė palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugų reikalavimai, kuriuose numatyta, kad demencija sergančių pacientų slaugos paslaugų teikimas organizuojamas atskirame, nuo kitų skyrių izoliuotame, specialiai tokių pacientų slaugai pritaikytame skyriuje, kuriame paslauga teikiama ne daugiau kaip 12 pacientų, o vienoje palatoje – ne daugiau kaip 2 pacientams.

Praeitais metais panaikinus Akušerijos skyrių, buvo svarstoma, kam galėtų būti pritaikytos jo patalpos, o įsigaliojus naujai tvarkai buvo nuspręsta perkelti dalį Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus ligonių į buvusio Akušerijos skyriaus patalpas.

Čia yra atskiras įėjimas, rakinamos durys, o atlikus būtinus kosmetinio remonto darbus, įrengti neįgaliesiems pritaikyti tualetai, dušai, užraktai languose.

„Džiaugiuosi, kad vieni pirmųjų Lietuvoje įvykdėme palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugų reikalavimą, ir nuo šiol pacientai, sergantys demencija, turės kokybiškas, jiems pritaikytas slaugos sąlygas. Tikiuosi, kad tai padės jų būsenos stabilizavimui ir palengvins jų artimųjų darbą“, - kalbėjo meras.

Įrengti atskiras patalpas sergantiems demencija buvo būtina dar ir dėl to, kad gydymo įstaigoms, neturinčioms šio padalinio, slaugos paslaugas bus galima teikti tik iki 2024 metų.

Pagal naująją tvarką, nepriklausomai nuo to, kokia liga serga pacientai, jiems bus teikiama palaikomojo gydymo ir slaugos paslauga, jeigu jie negali savimi pasirūpinti ir jiems reikalinga nuolatinė sveikatos priežiūros specialistų priežiūra.

Naujojoje tvarkoje numatyta, kad pacientais rūpinsis daugiau slaugytojų ir slaugytojų padėjėjų. Tai padaryta, ne tik siekiant užtikrinti slaugos paslaugų prieinamumą ir kokybę, bet ir norint išvengti darbuotojų perdegimo dėl galimai per didelių krūvių. Papildomai padalinyje įdarbintas personalas: 1 gydytoja, 5 slaugytojos bei 6 pagalbinės darbuotojos.

Ukmergės ligoninės Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje šiuo metu gydosi apie 70 pacientų, iš jų 12–15 yra demencija sergantys ligoniai.

Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus informacija


Galerija