Naujiena

Ukmergės ligoninėje sėkmingai vykdomas darbuotojų skiepijimas nuo koronaviruso
2021 m. sausio 11 d.

Ukmergės ligoninėje sėkmingai vykdomas darbuotojų skiepijimas nuo koronaviruso

Sausio 11 dieną paskiepijus dar 143 Ukmergės ligoninės darbuotojus yra baigtas pirmasis personalo vakcinavimo nuo SARS-CoV-2 etapas. Jau anksčiau – gruodžio 30 dieną – buvo paskiepyta 110 didžiausią riziką užsikrėsti turinčių darbuotojų iš „kovidinio“, Priėmimo-skubiosios pagalbos ir Anesteziologijos-reanimacijos skyrių.

Planuojama, kad antroji vakcinos dozė, kuri yra būtina imuniteto susiformavimui, visiems šiems 253 darbuotojams bus iki vasario 1 d. imtinai. „Dalis mūsų personalo jau buvo užsikrėtę šiuo koronavirusu bei persirgę COVID-19 liga, tad jie, vadovaujantis SAM rekomendacijomis, kol kas nebuvo skiepijami. Tarp jų ir aš“ – aiškina Ukmergės ligoninės vyr. gydytojas Rimvydas Civilka.

Jo teigimu, baigus skiepyti darbuotojus, ženkliai sumažės krūvis ligoninei – personalas „nebeiškris“ dėl užsikrėtimo koronavirusu, taip pat, tikėtina, nebereikės izoliuotis turėjusiems sąlytį asmenims. Tikimasi, kad tai jau artimiausiu metu leis įvertinti galimybes palengva atstatyti kitų, šiuo metu laikinai neveikiančių, Ukmergės ligoninės skyrių veiklą.

Pasak ligoninės vadovo, daliai anksčiau paskiepytų asmenų pasireiškė lengvos, visiškai įprastos reakcijos į vakciną: rankos skausmas paskiepijimo vietoje, šiek tiek pakilusi temperatūra ar nežymus galvos skausmas, tad galima teigti – jog vakcina yra visiškai saugi.

Taip pat Ukmergės ligoninės darbuotojai regiono koordinuojančios įstaigos – Santaros klinikų – nurodymu sausio 11 dieną paskiepijo 19 Ukmergės Greitosios medicinos pagalbos darbuotojų ir 10 Ukmergėje veikiančio dializės centro pacientų, kurie dėl taikomos hemodializės yra ypatingos rizikos grupėje.

„Esame labai patenkinti bendradarbiavimu su Santaros klinikomis. Džiaugiamės, kad visas mūsų darbuotojams paskiepyti reikiamas vakcinos kiekis mus pasiekė gana operatyviai“ – atskleidžia Rimvydas Civilka.

Jis taip pasidžiaugė, kad į Ukmergės ligoninę jau atgabenta SBA koncerno įmonių grupės nupirkta ir dovanota gyvybiškai būtina įranga COVID-19 infekcijos ligoniams gydyti: 5 infuzinės pompos ir 5 deguonies koncentratoriai. Šie prietaisai perduoti „kovidiniams“ ir Anesteziologijos-reanimacijos skyriams.

„Labai dėkojame visiems – nuo stambių bendrovių iki pilietinėms iniciatyvoms aukojančių bei savanoriaujančių asmenų – už pagalbą kovoje prieš koronavirusą. Pandemija yra visą visuomenę užklupusi neganda, tad jos vien medikai neįveiks. Vertiname kiekvieną, kuris su pandemija kovoja kaip gali – skirdamas finansinę pagalbą, savo laiką ar tiesiog atsakingai laikydamasis karantino reikalavimų“ – sako Ukmergės ligoninės vyr. gydytojas.

Sausio 11 d. duomenimis, dviejuose Ukmergės ligoninės COVID-19 skyriuose buvo gydomi 37 pacientai. 30 iš jų – Ukmergės rajono gyventojai. 14 gydomų pacientų – su deguonies kaukėmis. Jauniausiam skyriuje gydomam pacientui buvo 31 metai. Penki pacientai šiuo metu yra gydomi reanimacijoje, vienam iš jų taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.

VšĮ Ukmergės ligoninės informacija

Dainiaus Vyto nuotrauka