Naujiena

Ukmergės ligoninėje - svarbūs pokyčiai
2020 m. gruodžio 08 d.

Ukmergės ligoninėje - svarbūs pokyčiai

COVID-19 liga sergantys ir dėl pablogėjusios būklės į ligoninę gydymui besikreipiantys asmenys nuo rytojaus, gruodžio 9 dienos, bus priimami VšĮ Ukmergės ligoninėje ir čia bus nuspręsta dėl jų tolesnio gydymo.

Anksčiau tokie pacientai su greitosios medicinos pagalbos (GMP) automobiliu būdavo vežami į VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santarų klinikas, kur ilgas valandas laukdavo eilėje, kol bus priimti ir apžiūrėti. Santarų klinikų medikai juos nukreipdavo gydymui į skyrius, o dažnai grąžindavo ir atgal – gydytis į Ukmergės ligoninės COVID-19 skyrių.

Pasitarus su Vilniaus regiono koordinuojančia ligonine – VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santarų klinikomis, dėl šio pokyčio tenka uždaryti Ukmergės ligoninės Akušerijos skyrių, turintį atskirą įėjimą. Taigi, gimdyti ukmergiškėms, deja, teks vykti savo ar GMP automobiliu į Santarų klinikas, tačiau nėščiųjų konsultacijos ligoninės Konsultacinėje poliklinikoje bus teikiamos ir toliau. Suprantame, kad tai sukelia nepatogumų. Per pastarąjį laikotarpį, per mėnesį vidutiniškai sulaukdavome 16 gimdyvių. Ženkliai augant sunkiai koronaviruso infekcija sergančiųjų skaičiui, deja, neturime kitos išeities – tenka didinti tokių pacientų gydymui skirtus resursus kitų paslaugų sąskaita.

Gruodžio 8 dienos duomenimis, dviejuose Ukmergės ligoninės COVID-19 skyriuose yra gydomi 53 pacientai, iš kurių maždaug pusei reikalingos deguonies kaukės. Jauniausiam čia gydomam pacientui yra 43, o vyriausiam 98 metai. Penki pacientai šiuo metu yra gydomi Anesteziologijos ir reanimacijos skyriuje.

Sudėtinga situacija ligoninėje vis dar išlieka dėl personalo trūkumo. Susirgusių gydytojų nėra daug – tik du, tačiau serga net 15 slaugytojų, taip pat keliolika pagalbinių darbuotojų. Laimei, visi jie serga nesunkiai ir gydosi namuose.

Pakartotinai labai prašome visų elgtis atsakingai, riboti bet kokius kontaktus ir apsilankymus viešose vietose. Jei susirgimų daugės – tikėtina, kad teks uždaryti ir likusius ligoninės skyrius – Ortopedijos-traumatologijos, Chirurgijos, Vaikų ligų, Slaugos ir kitus, nes tiesiog būsime priversti plėsti pajėgumus, skirtus sunkiai COVID-19 infekcija sergančių pacientų gydymui.

Šio klastingo viruso vieni neįveiks nei centrinės ar vietos valdžios atstovai, nei medikai – tam būtinas ir atsakingas kiekvieno iš jūsų elgesys.

Daugiau informacijos rasite:

https://www.ukmergesligonine.lt/informuojame-apie-pokycius-ukmerges-ligonines-veikloje/

Būkime ir likime sveiki, saugokime save ir kitus!

VšĮ Ukmergės ligoninės administracija