Naujiena

Ukmergės ligoninėje uždaromas COVID-19 ligoniams skirtas skyrius
2021 m. birželio 23 d.

Ukmergės ligoninėje uždaromas COVID-19 ligoniams skirtas skyrius

Mažėjant sergančiųjų COVID-19 liga, Ukmergės ligoninėje darbas pamažu grįžta į įprastą ritmą – suderinus su VšĮ Vilniaus miesto ligoninės Santaros klinikomis nuo šiandien, birželio 23 dienos, uždaromas ligoninės COVID-19 skyrius.

Jame nuo 2020 metų lapkričio 5 dienos, Ukmergės ligoninei tapus viena iš atraminių Vilniaus regiono ligoninių, buvo gydomi koronavirusu sergantys asmenys.

Iš pradžių COVID-19 skyriuje buvo įkurtos 28 lovos. Tačiau vėliau, negerėjant epidemiologinei situacijai, papildomai atsirado dar 30 lovų. Iš viso – 58. Skyriuje buvo gydomi sunkaus ir vidutinio sunkumo COVID-19 ligoniai, kuriuos reikėjo aprūpinti papildomu deguonimi.

„Šiandien išrašysime paskutinius keturis COVID -19 skyriuje besigydžiusius pacientus. Pacientai, kuriems diagnozuota COVID-19 liga ir kuriems bus reikalinga reanimacija, bus siunčiami gydytis į Vilnių – VšĮ Vilniaus miesto klinikinę (Antakalnio) ligoninę. Ten tokiems pacientams yra įrengta 90 lovų, iš kurių šiuo metu užimtos yra tik 30“, – gerėjančia situacija pasidžiaugė Ukmergės ligoninės vyriausiasis gydytojas Rimvydas Civilka.

Pasak jo, priklausomai nuo pacientų skaičiaus, COVID-19 skyriuje darbavosi nuo 30 iki 80 Ukmergės ligoninės darbuotojų, o gydėsi 580 ligonių.

Į atlaisvintas COVID-19 skyriaus patalpas grįš tikrieji jų šeimininkai – Kardiologinio skyriaus kolektyvas.

O nuo liepos 1 d. ligoninėje planuojama uždaryti ir COVID-19 ligonių Priėmimo skyrius, o į jo užimamas patalpas turėtų sugrįžti dirbti Akušerinio skyriaus darbuotojai. Jei pandeminė situacija Ukmergėje nesikeis (neblogės), Akušerinis skyrius bus atidarytas nuo liepos 7 d.

VšĮ Ukmergės ligoninės administracija