Naujiena

2020 m. spalio 13 d.

Ukmergės PSPC laukia gripo vakcinų papildymo

Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centras per daugiau nei dvi savaites sunaudojo pirmąją – 700 vnt. gripo vakcinų siuntą, skirtą rizikos grupėms priklausantiems asmenims.

Šiuo metu laukiama gripo vakcinų papildymo, kadangi pirmųjų neužteko visiems norintiems ir užsiregistravusiems rizikos grupėms priklausantiems asmenims. Kai tik bus gautos vakcinos, minėti pacientai bus informuoti telefonu apie numatytą skiepijimo datą.

Šiemet, kaip ir anksčiau, Lietuvoje nemokamai nuo gripo skiepijami vyresni nei 65 metų žmonės ir bet kurio amžiaus sergantieji lėtinėmis ligomis (onkologinėmis, širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų, ir kt.), nėščios moterys, taip pat gyvenantieji globos ir slaugos įstaigose bei medicinos darbuotojai, kuriems tikimybė užsikrėsti gripu ypač padidėja bendraujant su sergančiais žmonėmis.

Rengiantis ateinančiam gripo sezonui Valstybinė ligonių kasa iš viso nupirko kiek daugiau nei 236 tūkst. keturvalentės gripo vakcinos dozių – 40 proc. daugiau nei pernai. Įsigijimui iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) skirta 2,2 mln. eurų.