Naujiena

Ukmergės rajono nevyriausybinės organizacijos įgyvendina projektus
2020 m. Rugsėjo 18 d.

Ukmergės rajono nevyriausybinės organizacijos įgyvendina projektus

Š.m. rugsėjo 17 d. aplankėme dalį Ukmergės rajono nevyriausybinių organizacijų įgyvendinamų projektų. Buvo aplankytos 10 NVO ir įvertinti 14 veiklos projektų rezultatai. Ukmergės rajono Šventupės kaimo bendruomenė baigia įgyvendinti projektą „Kūrybiniai susitikimai – pamokos ir pažinimas“. Jo metu buvo suorganizuota šiaudinių sodų vėrimo edukacija, dar veikia Jasiuliškių socialinės globos namų dienos centro „Ąžuolas“ keramikos, fotografijos parodos. Šventupės dvaro lankytojus pasitinka dailininkės Valdutės Kunigelienė paroda. Šį savaitgalį šventupiečiai kviečia pas save į renginį poeto Pauliaus Širvio 100 gimimo metinių atminimui. Dar vienas projektas „Graži aplinka –jaukus poilsis, turiningas laisvalaikis“ yra eigoje. Jam pasibaigus, Šventupės dvaro parke atsiras poilsio suoleliai, leisiantys pasigrožėti Šventosios upės panorama.

Labai nudžiugino Vidiškių miestelio bendruomenės įgyvendinto projekto „Vidiškių miestelio Šventosios upės pakrantės pritaikymas bendruomenės laisvalaikio poreikiams“, finansuoto Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos ir kofinansuoto savivaldybės biudžeto lėšomis rezultatai. Įrengta vasaros maudymosi vieta ir pliažas Vidiškių miestelyje, savo grožiu ir patogumu drąsiai gali konkuruoti su Baltijos pajūrio pakrante.

Petronių kaimo bendruomenė jau gerokai įpusėjusi dviejų projektų – „Viešosios erdvės sutvarkymas Petronių kaime“ ir „Petronių kaimo bendruomenės namų pritaikymas gyventojų poreikiams“ įgyvendinime. Pastatyti suoleliai lauko krepšinio aikštelės paribyje, supirktos reikalingos priemonės ir prekės projektui užbaigti, reikia sulaukti tinkamo meto želdynams ir  medeliams susodinti bei planuotos bendruomenės talkos darbams pabaigti.

III Antakalnio kaimo bendruomenėje mūsų laukė bebaigiamas įgyvendinti projektas „III Antakalnio kaimo viešo naudojimo patalpų pritaikymas bendruomenės poreikiams“. Bendruomenė iš projektinių lėšų atsinaujino grindų dangą bendruomenės renginiams skirtoje salėje, ir sakė, kad liko tik grindjuotes prikalti.

Rečioniškiai visą dėmesį 2020 metais skyrę bendruomenės narių sveikatinimui ir sportui, įgyvendina projektą „Lauko treniruoklių įrengimas“. Projektas eigoje, bendruomenė jau yra paruošusi ir sutvarkiusi erdvę, kurioje bus sumontuoti 3 lauko treniruokliai.

Ukmergės šeimų bendruomenė „Sąmoninga tėvystė“ įgyvendinusi projektą „Laisvė žaisti 2-Namelis“ vaikų lauko darželio teritorijoje pastatė lavinamąją priemonę vaikams – medinį namelį karstyklę. Nuostabioje gamtos apsuptyje vaikučiai turės galimybę išplėsti savo pažinimo ir galimybių ribas.

Aplankėme ir trijų viešųjų įstaigų – „Klajūnas“, „Veikmergė“ ir „Skautų slėnis“ įgyvendinamus projektus. Projektai įgyvendinami Ukmergės rajono vietos veiklos grupės  Vietos plėtros strategijos lėšomis. Prie jų įgyvendinimo prisidėjo ir Ukmergės rajono savivaldybė skirdama biudžeto lėšų. VšĮ „Skautų slėnis“ už gautą paramą jau įsirengė nuotekų valymo sistemą bei vandens gręžinį vaikų ir jaunimo užimto stovyklų organizavimui. VšĮ „Klajūnas“ gautą paramą panaudojo kokybiškam 16-kos gyvūnų narvų pastatymui ir įrengimui, iš dalies suremontavo gyvūnų maisto sandėlio patalpas. Na, o VšĮ „Veikmergė“ mus nustebino prie Mūšos tvenkinio tvarkoma ir toliau įrenginėjama poilsiavietės aplinka bei vandens turizmo paslaugų įranga, laukiančia savaitgalio, šiltesnio oro ir lankytojų.

Apsilankymas nevyriausybinėse organizacijose ir jų įgyvendinamuose projektuose nudžiugino pasiektais rezultatais, o organizacijų vadovai – savo noru veikti. Laiku ir kokybiškai įgyvendinti projektai, neabejotinai, džiugina ne tik vietos gyventojus, bet ir atvykstančius į rajoną svečius. Didžiuojamės turėdami šaunų ir veiklų nevyriausybinių organizacijų būrį.