Naujiena

Ukmergės rajono savivaldybė stiprina savo krašto mokyklų vadovus
2021 m. birželio 04 d.

Ukmergės rajono savivaldybė stiprina savo krašto mokyklų vadovus

Ukmergės rajono savivaldybė stiprina savo krašto mokyklų vadovus bei mokytojus ir prisideda prie ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto „Švietimo lyderystės“ programos. Ukmergės rajono savivaldybės tarybai priėmus sprendimą 2021 m. gegužės mėn. 27 d. posėdyje, meras Rolandas Janickas birželio 3 d. pasirašė sutartį su ISM universitetu ir skyrė stipendijas savo krašto švietimo atstovams, kuriems suteikiama galimybė kelti savo kvalifikaciją, stiprinti žinias, lyderystės ir vadybos kompetencijas „Švietimo lyderystės“ programoje.

„Savivaldai labai svarbi užduotis tobulinti esamų vadovų kompetencijas bei pritraukti naujus lyderius. Šios užduoties neįmanoma įvykdyti be pažangios mokslo organizacijos. Džiaugiamės, kad vykdant šią užduotį turime patikimą partnerį – ISM universitetą“, - sako R. Janickas, Ukmergės rajono savivaldybės meras.

Ukmergės rajono savivaldybė dvi stipendijas skiria būsimiems mokyklų vadovams ir vieną esamam ir nedidelę vadybinę patirtį turinčiam vadovui, siekiančiam gauti dar daugiau žinių ir sustiprinti savo kompetencijas. Kaip sako dr. Dalius Misiūnas, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius, šiandien nuolat mokytis ir atnaujinti savo žinias būtina, nes į mokyklas ateinantys moksleiviai priklauso technologiškai išprususiai kartai, kuriai nebetinka senieji ugdymo metodai.

„Šiuolaikiniai moksleiviai turi prieigą prie įvairiausios informacijos, todėl daugelį dalykų geba susirasti ir išmokti patys. Iš vienos pusės tai reiškia progresą ir neribotas galimybes, iš kitos – unikalius, dar nepatirtus iššūkius, kuriems įveikti reikalingi ir kitokie įgūdžiai nei iki šiol. Jiems pasiruošti gali padėti tik tas mokytojas, kuris pats nuolatos keičiasi ir tobulėja. „Švietimo lyderystės“ programoje mokytojai turi galimybę ugdyti jiems bei jų moksleivių sėkmei reikalingas kompetencijas. Todėl sveikinu Ukmergės rajono savivaldybę prisijungus prie „Švietimo lyderystės“ programos ir priėmus sprendimą prisidėti prie savo krašto lyderių ugdymo“, - sako dr. Dalius Misiūnas, ISM universiteto rektorius.

Net šeši Ukmergės rajono švietimo įstaigų vadovai iki šiol yra baigę „Švietimo lyderystės“ studijas, kurie, kaip sako Vaidotas Kalinas, Ukmergės rajono savivaldybės švietimo skyriaus vadovas, savo pavyzdžiu pademonstravo programos akivaizdžią vertę ir kuriamus pokyčius.  

„Anksčiau programoje dalyvavę Ukmergės rajono mokytojai sustiprino savo žinias, ekspertiškumą, praplėtė savo akiratį, mąstymą. Šiandien jie dirba inovatyviau, problemas ir iššūkius sprendžia pasitelkdami unikalią perspektyvą. Tikiu „Švietimo lyderystės“ programa, nes ji keičia žmones – čia studijuoti pasirinkę profesionalai yra tikrieji švietimo lyderiai, vedliai ir pavyzdys kitiems“, - sako V. Kalinas.

Daugiau apie „Švietimo lyderystės“ studijas ČIA.


Galerija