Ukmergiškė pasidalino gerąja patirtimi apie darbą su delinkventiško elgesio jaunimu
Praeitą savaitę Vilniaus universiteto mokslininkų grupė pakvietė Jaunimo laisvalaikio centro (JLC) direktorę Daivą Pranskevičienę pasidalinti darbo patirtimi konferencijoje „Dar vis nepripažįstami ir niekieno vaikai? Reakcija į nepilnamečių delinkvenciją Lietuvoje“, vykusioje Lietuvos Respublikos Seime.
Minėtoje konferencijoje D. Pranskevičienė pasidalino gerąja praktika kaip Ukmergėje dirbama su delinkventiško elgesio jaunuoliais: kokia pagalba jiems reikalinga ir kaip pavyko su jais sukurti ryšį.
Delinkventinio elgesio formos yra smulkūs nusižengimai, dorovės normų nepaisymas (pavyzdžiui, nedrausmingas, konfliktiškas elgesys, psichiką veikiančių medžiagų vartojimas, bėgimas iš pamokų, būrimasis į grupes, pasižyminčias destruktyvia veikla ir kita).
JLC direktorė taip pat papasakojo apie jau pasibaigusio projekto „Namas“, kurio tikslas buvo sudaryti sudėtingesnio elgesio arba kitaip vadinamiems „gatvės vaikams“ sąlygas vakarais užsiimti prasminga veikla ir užsidirbti, dalyvius, kurie minėtam projektui pasibaigus ir dabar noriai prisideda prie JLC veiklų, imasi įvairių iniciatyvų.
Renginyje dalyvavo specialistai iš daugumos Lietuvos savivaldybių. Jie turėjo progą įsigilinti ir suprasti, kaip Lietuvoje yra reaguojama į nepilnamečius, kurie daro nusikaltimus bei teisės pažeidimus, kuo suaugusiųjų reakcija yra grindžiama ir kiek ji yra paveiki jauniems žmonėms.
Renginio metu Vilniaus universiteto mokslininkų grupė pristatė jų atliktą mokslinį tyrimą „Nepilnamečių delinkvencija ir jų pasekmės Lietuvoje“, kuriuo siekiama praktinės naudos - kaip galėtų būti tobulinamas praktinis darbas su delinkventiško elgesio jaunais žmonėmis, kad jis duotų kuo geresnių rezultatų. Iš mokslinio tyrimo metu gautų rezultatų bus formuluojami ir teikiami siūlymai su jaunimu dirbančioms oranizacijoms.
Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus informacija D. Pranskevičienės nuotraukos
Galerija
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės.
Našumo slapukai
Šie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja.
Reklaminiai slapukai
Šie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą.