Naujiena

Į akciją #LaisvėŠviečia susirinkę ukmergiškiai
2022 m. vasario 24 d.

Ukmergiškiai nešė laisvės šviesą Ukrainos žmonėms

Šios dienos pavakare į Ukrainos palaikymo akciją #LaisvėŠviečia susirinkę ukmergiškiai išreiškė susirūpinimą situacija Ukrainoje, pasmerkė neteisėtus Rusijos veiksmus ir ragino Europos Sąjungos šalių politikus dėti visas pastangas išspręsti susidariusią situaciją. 

Susirinkę Kęstučio aikštėje, prie Nepriklausomybės paminklo „Lituania Restituta“, ukmergiškiai sugiedojo Lietuvos ir Ukrainos himnus, išklausė Ukmergės rajono savivaldybės mero Rolando Janicko kreipimąsi.

Vėliau susirinkusiųjų kolona patraukė prie Šventosios upės pakrantės įrengto dviračių ir pėsčiųjų tako, kuris pavadintas mūsų miesto partnerio Ukrainoje - Podolės Kameneco - miesto vardu. Čia skambėjo ukrainietiškos dainos, buvo uždegta dešimt aukurų.

Iki akcijos pradžios likus kelioms valandoms, savivaldybę pasiekė elektroninis Podolės Kamenecomiesto mero Mykhailo Positko laiškas, kuriame rašoma: „Gerbiami kolegos! Dėkojame Jums už žinutes ir išreikštą palaikymą! Prašytume aptarti su savo savivaldybės atstovais, kaip galite mums padėti. Šioje sudėtingoje situacijoje mums svarbi bet kokia parama. Jei turite galimybę priimti evakuotus asmenis, jei prireiktų, suformuoti humanitarinę pagalbą mūsų regionui ar imtis kitų veiksmų - praneškite mums! Mums labai svarbi mūsų partnerių parama!“

Taip Podolės Kameneco miesto vadovas sureagavo į šios dienos rytą Ukmergės rajono savivaldybės mero išsiųstą elektroninį laišką ir pasiūlytą pagalbą mūsų ilgamečiui miestui partneriui.

*****************************
Podolės Kamenecas - tai vienas iš pirmųjų Ukmergės miestų-partnerių, su kuriuo dar 1991 metais buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis.Bendradarbiavimas vyksta kultūros (dainų ir šokių kolektyvų mainai, moksleivių plenerai, dailininkų parodos, fotografų susitikimai), socialinėje ir sveikatos, turizmo srityse. 2012 m. prie Šventosios pakrantės įkurtas 800 metrų ilgio dviračių ir pėsčiųjų takas, kuris pavadintas Podolės Kameneco vardu. Miestai partneriai 2008-2017 metų laikotarpiu kartu įgyvendino trišalį (Ukmergės rajono, Podolės Kameneco ir Herrljungos (Švedija) miestų savivaldybių) projektą „Pilnavertis vaikų augimas“. Minėto projekto rėmuose Ukmergėje atsirado VšĮ Ukmergės šeimos centras. Šiuo metu Ukmergės rajono savivaldybės administracijos atstovai drauge su Podolės Kameneco (Ukraina) ir Mariestado (Švedija) miestų savivaldybių atstovais dalyvauja bendrame projekte „Tvarios ateities savivaldybės“. Šis 2019 metais startavęs projektas yra visų trijų savivaldybių bendradarbiavimo rezultatas. Projekto metu savivaldybės kartu diskutuoja ir rengia darnaus miestų ir bendruomenių vystymosi modelį, kuris apima pramonės, inovacijų ir infrastruktūros plėtrą, transporto sprendimus, elektros energijos sistemų plėtrą ir piliečių galimybės naudotis tvariais sprendimais užtikrinimą kasdieniniame gyvenime. Projekte dalyvauja savivaldybių politikai, administracijos darbuotojai, įmonės bei gyventojai.

Daiva Zimblienė
Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vedėjo pavaduotoja