Naujiena

Nuotolinio susirinkimo dalyviai
2022 m. Birželio 9 d.

Ukrainai aktualūs klausimai aptarti nuotoliniame susirinkime

Birželio 8 d. Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas dalyvavo Europos savivaldybių ir regionų tarybos (CEMR) darbo grupės nuotoliniame pasitarime dėl Ukrainai aktualių klausimų. Susirinkimui pirmininkavo CEMR generalinis sekretorius Martin Revault.

Darbo grupė buvo sukurta siekiant pasidalinti informacija ir suvienyti jėgas pagalbai Ukrainos savivaldybėms, Ukrainos pabėgėliams bei tam, kad nacionalinės vietos valdžios asociacijos galėtų dalintis patirtimi.

Susirinkimo metu R. Janickas papasakojo apie Ukrainoje turimą ilgametį miestą partnerį - Podolės Kameneco miestą bei apie tai, jog prasidėjus karui buvo pasirašytos dar dvi bendradarbiavimo sutartys su kitais šios šalies miestais - Krasylivu ir Korostenu.

„Nieko nelaukiant ėmėme svarstyti, kaip galime padėti savo naujiesiems bičiuliams. Tam prireikė tiesioginių kontaktų, per kuriuos sužinota tikroji miestų situacija ir poreikiai. Organizuojant paramą reikėjo veikti greitai, tad džiugu, kad prie to prisidėjo daug savanorių. Išsiaiškinus situaciją, ėmėmės organizuoti transportą, ruošėmės karo pabėgėlių priėmimui“,- kalbėjo Ukmergės rajono savivaldybės meras.

Pasak jo, šiuo metu Ukmergėje apgyvendinti apie 400 karo pabėgėlių iš Ukrainos, iš kurių apie 250 yra vaikai. Visi jie sėkmingai lanko darželius, mokyklas.

Susitikimo dalyvius meras taip pat informavo apie Ukmergės tolerancijos centre vykstančius ukrainiečių susibūrimus, pasidžiaugė, kad jie gali susitikti vienoje vietoje ir pabūti kartu, pasidalinti rūpesčiais ir džiaugsmais, palaikyti vieni kitus.

„Padedant į Ukmergę atvykusiems Ukrainos žmonėms buvo susidurta su iššūkiais, kurie susiję su dokumentų tvarkymu ir valstybės parama. Tačiau nelaukėme, kol dokumentai ir procedūros bus sutvarkyti. Buvo sudarytos visos sąlygos, kad žmonės gautų būstą, maisto ir kitus pragyvenimui svarbius dalykus.

Kadangi šiuo metu Ukrainos miestuose pažeista infrastruktūra, mūsų planuose - remti savo miestus partnerius konkrečia technika, kad būtų užtikrinti ten esančių gyventojų poreikiai.

Aš visada sakau, kad dideli dalykai prasideda nuo mažų ir mero pareiga yra telkti žmones ir niekada nepasimesti kritinėje situacijoje. O rezervo mes turime daug, nes kiekvieno miesto ir krašto bendruomenėse yra be galo daug nuoširdžių, sąžiningų ir situaciją labai gerai suprantančių žmonių, o remiantis tais žmonėmis ir jų iniciatyvomis, pasidalinant užduotimis, galime išspręsti visas kylančias problemas“, - teigė R. Janickas.

Šie nuotoliniais susitikimai yra galimybė keistis informacija apie Ukrainos savivaldybių poreikius, prisidedant prie Ukrainos miestų asociacijos ir iniciatyvos „Pasitikėjimo tiltai“.

Korosteno ir Ukmergės rajono savivaldybės dalyvauja tarptautiniame projekte „Pasitikėjimo tiltai“. Šio projekto tikslas - Europos Sąjungos šalių ir Ukrainos keitimasis gerąja patirtimi, skirtingų šalių ir kultūrų piliečių suartinimas, tarptautinių partnerysčių tarp Europos savivaldybių plėtojimas.

Chrisija Kvietkauskienė

Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyriausioji specialistė