Naujiena

2022 m. Kovo 4 d.

Ukrainiečiai dėkoja už mūsų palaikymą bei maldas ir šaukiasi pagalbos

„Sudėtinga situacija su miltais. Mūsų duonos kepykloje miltų atsargų liko tik 4-5 dienoms. Esame pasirengę priimti vilkiką miltų“, „Aš lieku čia kariauti ir kausiuosi iki paskutinio atodūsio. Noriu, kad mano šeima ir tėvai būtų saugūs. Ar priglausite juos Ukmergėje?“, „Greitai neturėsime kuo maitinti kūdikių – pritrūkome mišinėlių, nebeliko ir jiems skirtų sauskelnių“, „Labai reikia nuskausminamųjų vaistų, medikamentų ir tvarsčių, skirtų žaizdoms,“ - su tokiais prašymais į Ukmergės rajono savivaldybę šiomis dienomis skrieja elektroniniai laiškai ir žinutės iš trijų Ukrainos miestų: Podolės Kameneco, Korosteno ir Krasylivo vadovų.
Karo gniaužtuose atsidūrę narsūs ir savo tėvynę beprotiškai mylintys ukrainiečiai dėkoja už mūsų palaikymą bei maldas bei šaukiasi pagalbos.
Podolės Kamenecas – ilgametis Ukmergės miestas partneris, su kuriuo tvirta draugystė užsimezgė dar 1990 metais, ekonominės blokados metu. Tąkart Podolės Kameneco taryba pirmoji kreipėsi į Lietuvos Respublikos Aukščiausiąją tarybą, pareikšdama pagarbą Lietuvai už drąsą siekiant laisvės ir pasiūlė bendravimą ir bendradarbiavimą. Ukrainiečiai ištiesė pagalbos ranką ekonominės blokados sunkumus patiriantiems ukmergiškiams, taip prasidėjo Ukmergės ir Podolės Kameneco bičiulystė, kurią 1991 metais vainikavo pasirašyta abiejų miestų pasirašyta bendradarbiavimo sutartis.
Su Korostenu tik praėjusių metų pabaigoje buvo užmegzti ryšiai, abiems savivaldybėms dalyvaujant Europos savivaldybių ir regionų tarybos inicijuojamame tarptautiniame projekte „Pasitikėjimo tiltai“. Su Korosteno miesto atstovais bendravome tik nuotoliniu būdu. 2021 m. spalio 22 d. vyko pirmasis savivaldybių susitikimas, vėliau 2021 m. gruodžio 10 d. kartu dalyvauta tarptautiniame forume bei 2022 m. sausio 28 d. surengtame antrame virtualiame susitikime, kurio metu, be kita ko, buvo aptarta ir balandžio mėnesį planuota Korosteno delegacijos pažintinė kelionė į Ukmergės rajoną.
Krasylivo miesto valdžia pernai gruodžio mėnesio viduryje Ukmergės rajono savivaldybei atsiuntė pasiūlymą bendradarbiauti. Su šio miesto atstovais jokio susitikimo nespėta suorganizuoti.
Dalykiškus pokalbius, planus, galimybes kartu su ukrainiečiais dalyvauti projektuose nutraukė vasario 24 dieną prasidėjęs karas Ukrainoje. Dabar turime jiems visokeriopai padėti kovoje su agresoriumi.
Vakar, kovo 3 d., į Korostenį ir Krasylivą pajudėjo du mikroautobusai su parama iš Ukmergės. Į Krasylivą, jo vadovų prašymu, suruošta siunta medikamentų už 5 tūkst. eurų. Lėšas tam paaukojo Ukmergės „Rotary“ ir „Lions“ klubai. Į Korosteną, jo vadovų prašymu, vežami maisto produktai, kuriuos suaukojo ukmergiškiai.
Po savaitgalio labai konkretus ir didelis krovinys bus pakrautas Podolės Kameneco žmonėms. Kovo 2-ąją į šio miesto savivaldybės nurodytą sąskaitą, gavus Ukmergės rajono savivaldybės tarybos pritarimą, buvo pervesti 10 tūkst. Eur iš savivaldybės biudžeto. Taip pat Podolės Kameneco valdžia informuota, kad šiuo metu Ukmergė yra pasirengusi priimti daugiau kaip 300 iš šio miesto evakuojamų vaikų ir moterų. Jei situacija blogės, nuo karo bėgančius ukrainiečius į savo namus, šeimas priims ir nemažai Ukmergės gyventojų.

Į savivaldybės paskelbtą paramos Ukrainai sąskaitą kovo 4 dienos rytą jau buvo surinkta 22 tūkst. 90 Eur. Įvairias pinigų sumas pervedė Ukmergės rajono savivaldybės administracijos darbuotojai, Tarybos nariai, gyventojai ir vietos įmonės. Labai ačiū visiems, ypatingai UAB „Stansefabrikken“. Iš šių suaukotų lėšų už 5 tūkst. 535 Eur jau nupirkta įvairių būtiniausių daiktų ukrainiečiams į Podolės Kameneco miestą. Planuojama, kad ši siunta į Ukrainą iškeliaus jau kitą savaitę.   

Ukrainiečių prašymu šiuo metu jiems labai reikia: civilinės saugos sirenų, miegmaišių, bet kokios galios dyzelinių generatorių, didelės talpos ir kelioninių brezentinių palapinių, autonominio šildymo ir apšvietimo priemonių, karinių šalmų, neperšaunamų liemenių ir šalmų (3000 vnt.) čiužinių/ patiesalų, skirtų lauke ant žemės miegoti (3000 vnt.) antklodžių (300 vnt.), patalynės (3000 vnt.), pagalvių (3000 vnt.), rankšluosčių (15 000 vnt.), kūdikių sauskelnių (15 000 vnt.), antibakterinių servetėlių (20 000 vnt.), mišinėlių vaikams (10 000 vnt.), žvakių (50 000 vnt.), degtukų (1000 vnt.), radijo stotelių ir radijo imtuvų (200 vnt.), elektrinių sirenų su paleidimo įrenginiu (10 vnt.), mobilaus dyzelinio generatoriaus apšvietimui (5-6 kw), maitinimo šaltinių (10kw,10 vnt.), higienos prekių, apatinių termo drabužių, aulinių batų (taktinių, kareiviškų, žygio), žibintuvėlių, baterijų, kepurių, karinių medicininių komplektų (vaistinėlių), kuprinių ir kt.
Taip pat medikamentų: sterilių bintų, tvarsčių, medicininių kaukių ir pirštinių, vatos, antiseptikų, peroksido, antibiotikų, antibakterinių preparatų, karščiavimą mažinančių ir antivirusinių vaistų, priešuždegiminių lašų akims, nosiai ir ausims, antihipertenzinių vaistų, antispazminių preparatų, priemonių nuo apsinuodijimo maistu, pastilių nuo gerklės skausmo ir kt.
Ir maisto: miltų, makaronų, įvairių kruopų, mėsos ir žuvies konservų, konservuoto sutirštinto pieno, sausainių, arbatos, kavos, džiūvėsių ir kitų ilgo galiojimo produktų.
Akcija Ukmergė-Ukraina

Galerija