Naujiena

Vakar Ukmergėje startavo bendra BMK, Ukmergės rajono savivaldybės ir mokyklų iniciatyva „ITmagnetas“
2021 m. Birželio 3 d.

Vakar Ukmergėje startavo bendra BMK, Ukmergės rajono savivaldybės ir mokyklų iniciatyva „ITmagnetas“

Erdvė „ITmagnetas“- tai galimybė  kiekvienam mokyklos ar lopšelio-darželio bendruomenės nariui naudotis nemokamomis kopijavimo ir skenavimo, informacijos paieškos paslaugomis. Net dvidešimt dvejose rajono švietimo įstaigose bus sukurtos erdvės, kur kiekvienas mokyklos narys galės atlikti mokymosi užduotis, susitikti su draugais ar tiesiog pailsėti.

Šio projekto vizija – draugiškų, atvirų daugiafunkcių erdvių sukūrimas visose Ukmergės rajono švietimo įstaigose.

Pagrindinis iniciatyvos rėmėjas UAB „Biznio mašinų kompanija“ (BMK) skiria 25  Xerox 5325  įrenginius 22 rajono švietimo įstaigoms. Švietimo įstaigos numatys erdvę vestibiulyje, koridoriuje ar kitoje atviroje vietoje, suteiks WiFi ryšį, planšetes viešam naudojimui, televizorių, sėdmaišius, galimybę pasikrauti mobiliuosius įrenginius ir kt., o Ukmergės rajono savivaldybė įstaigoms dovanos elektroninių knygų skaitykles ar kitus skaitmeninius įrenginius.

„ITmagnetas“ projekto idėja mus sužavėjo nuo pat pradžių, net nekilo abejonių, ar BMK reikia prisidėti prie projekto. Žinoma, reikia! Mus nuolatos žavi būtent Ukmergės švietimo bendruomenės lyderystė, - idėjos, inovacijos ir nuolatinis veiksmas, - jūsų veikime yra jėga!“,- apie įsitraukimą į projektą pasakoja BMK direktorė Daiva Viskontienė.

UAB „Biznio mašinų kompanija“ jau daug  metų bendrauja su švietimo įstaigomis, padeda atrasti naujus ugdymo būdus, pasitelkiant inovatyvius technologinius sprendimus ir kitų šalių gerąją praktiką.

„Matome, kaip keičiasi mokyklos ar darželio vaidmuo – tai tampa ne tik vieta vaikui gauti mokslo žinių, bet ir erdvė, vienijanti ir įtraukianti visą bendruomenę (mokytojus, tėvus, vaikus).
COVID-19 pandemija aiškiai parodė, kokia gali būti technologinė atskirtis bendruomenėje, kai dalis žmonių neturėjo prieigos prie IT priemonių, reikalingų mokymuisi, darbui. Erdvė „ITmagnetas“ sudaro sąlygas visiems bendruomenės nariams turėti reikiamą prieigą prie IT resursų ir kartu panaudoti juos asmeniniam tobulėjimui, mokymuisi, darbui.
Mums smagu įnešti savo indėlį į daugiafunkcinės erdvės plėtimąsi. Dovanojame puikius multifunkcinius Xerox įrenginius, kurie spausdina, skenuoja ir kopijuoja, ir vis dar atlieka svarbų vaidmenį informacijos kūrimo ir apdorojimo procese.
Linkiu, kad tokių erdvių kurtųsi kuo daugiau Lietuvos mokyklose, kad mažėtų atskirtis ir rastųsi kuo daugiau bendrumo ir patogumo“,- savo mintimis ir palinkėjimais dalinosi D. Viskontienė.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacija

Dainiaus Vyto nuotraukos