Naujiena

Želvos gimnazijai skirtas naujas mokyklinis autobusas
2020 m. gruodžio 16 d.

Želvos gimnazijai skirtas naujas mokyklinis autobusas

Ukmergės rajono Želvos gimnaziją pasiekė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos skirtas naujas geltonasis „Mercedes-Benz“ markės autobusas, skirtas pakeisti netinkamą toliau eksploatuoti senąjį autobusą.

19-os vietų mokykliniame autobuse dėl mokinių saugumo yra įrengti variklio užvedimą blokuojantys alkotesteriai, o dėl patogumo – sumontuotos pneumatinės važiuoklės, geresnės oro cirkuliavimo ir šildymo sistemos.

Naujuoju „Mercedes-Benz“ į gimnaziją ir iš jos bus pavežėjama 16 mokinių iš Žemaitkiemio seniūnijos Žemaitkiemio ir Valų kaimų. Žemaitkiemyje yra Želvos gimnazijos Žemaitkiemio ikimokyklinio ugdymo skyrius, kuriame ugdomi 7 vaikai. Į jį bus pavežami 4 šiame skyriuje besimokantys Valų kaimo gyventojai.

Iki tol, pastaruosius aštuonerius metus, mokinių pavėžėjimu į Želvos gimnaziją ir į jos skyrių Žemaitkiemyje rūpinosi Žemaitkiemio seniūnija. Tam buvo naudojamas 2004 metais pagamintas 14 vietų autobusas „Ford Transit“.

„Vežiojome moksleivius nuo 2012 metų rugsėjo 1 dienos - po įvykdytos Žemaitkiemio pagrindinės mokyklos reorganizacijos - iki šių metų pavasario. Senasis autobusas beviltiškai yra pasenęs ir nusidėvėjęs, surūdijusiais šonais. Jo atnaujinimas kainuotų labai brangiai. Greičiausiai jis bus nurašytas“, - teigė Žemaitkiemio seniūnė Rita Mikutienė.

Želvos gimnazijoje šiais mokslo metais mokosi 164 mokiniai, o dirba 27 pedagogai.

Daiva Zimblienė
Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė

Vido Tavoro ir Ritos Mikutienės nuotr.

Galerija