Naujiena

rankos
2021 m. Gruodžio 10 d.

Žmogaus teisių diena

Gruodžio 10 d. minima Žmogaus teisių diena. 1948 m. gruodžio 10 d. Jungtinių Tautų Organizacijos (JT) Generalinė Asamblėja priėmė Visuotinę žmogaus teisių deklaraciją. Tai buvo pirmasis istorijoje tarptautinis dokumentas, visuotinai pripažįstantis, kad visi žmonės nuo pat gimimo turi vienodas teises ir laisves.

Žmogaus teisių pažeidimas gali būti įvairus. Viena iš žmogaus teisių pažeidimo formų – smurtas. Kas dešimtas nukentėjęs nuo smurto artimoje aplinkoje yra vaikas iki 18 metų amžiaus. Nors ši problema sulaukia dėmesio politiniu lygmeniu, smurto lyties pagrindu santykiuose vaikų ir jaunimo tarpe mąstas lieka neištirtas.

Jaunimas auga bandydamas atitikti „moteriškumo“ ir „vyriškumo“ normas, kurios stipriai prisideda prie smurto artimoje aplinkoje formavimosi bei pateisinimo. Vaikystėje praleistos saugių santykių pamokos lemia augančią smurto artimoje aplinkoje statistiką ir kelia pavojų visai visuomenei.

Jaunimas teigia, kad jiems tenka susidurti su smurtu lyties pagrindu socialiniuose tinkluose, pavydu santykiuose. Merginoms ir vaikinams vis dar taikomi skirtingi standartai.

Šios dienos proga raginame skirti dėmesio smurto lyties pagrindu jaunimo santykiuose problemai ir kviečiame dalintis informacija kaip vykdyti šio pavojingo reiškinio prevenciją. 

Kviečiame peržiūrėti vakar vykusios konferencijos įrašą:

#9 pamoka Skaitmeninė edukacinė pamoka ankstyvajai smurto prevencijai https://www.youtube.com/watch?v=QOkXfi8bzys 

Bei apsilankyti edukacinės programos puslapyje: www.9pamoka.lt