Naujiena

Žemaitkiemio miestelio renginiams-nauja scena
2021 m. Rugpjūčio 25 d.

Žemaitkiemio miestelio renginiams-nauja scena

Žemaitkiemiečiai šiemet Žolinės šventę šventė stacionarioje, ką tik įrengtoje scenoje. Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos projektui ,,Stacionari scena viešiesiems renginiams“ finansuoti skirtomis lėšomis planuota įrengti tik pagrindą,  bet atsiradus rėmėjų ir gavus lėšų stogo dengimo darbams pagal NVO ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2021 metų veiksmų plano 1.1.4 priemonę „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ lauko scena buvo beveik įrengta.

Šiemet Žolinės šventę miestelis pasitiko ne tik su nauja scena, bet ir atnaujintu kryžiumi centre. Projektas „Su atnaujintu kryžiumi atgijęs miestelio centras“ finansuotas savivaldybės lėšomis. Projektų vykdymui bendruomenė prisideda ir savo lėšomis, kasmet vyksta projektas ,,Saugus eismas bendruomenėse", šiemet dalyvauta projekte ,,Prisijungusi Lietuva".

Kaip ir kiekvienais metais, Žolinės šventė švęsta dvi dienas. Skambėjo populiarios, klasikinės, liaudies muzikos kūriniai. Šeštadienio vakarą romansus dainavo Balninkų moterų ansamblis ,,Širdies melodija“, nuotaikingais kūriniais džiugino UKC Valų kolektyvas ,,Talalinė“ ir Valų armonikieriai, klausytasi Akvilės Raupelytės dainų, susirinkusieji šoko ir dainavo kartu su grupe ,,Belkanto“. Visus pralinksmino besikuriančio Žemaitkiemio lėlių teatro ,,Raganos Rumpumpėlės lėlės“ lėlių Makaulių pasirodymas. Lėlių gamybai gautos lėšos iš savivaldybės finansuoto kūrybinio projekto.

Sekmadienį, po šv. Mišių, šioje erdvėje veikė edukacijos: šakočio, duonos kepimo ant ugnies, verpimo ir juostų pynimo, vaikų žaidimų erdvė. Klausytasi jaunųjų operos solistų ,,MEN trio“ ir įvairių muzikinių konkursų laureatės Rusnės Varanavičiūtės dainų.

Žolinės šventėje nuolat dalyvauja žolininkė Giedrė Radzevičiūtė, šių metų Žolinės šventei ji sukūrė ypatingą žolynų arbatą ,,Žemaitkiemio pievų karoliai“.

Renginius vedė UKC Žemaitkiemio skyriaus meno vadovė Alė Ališauskienė.

Danutės Užkurėlytės informacija ir nuotraukos