Renginys

2023 m. Kovo 14 d.

Fotografijų paroda

Kovo 16 d. 16 val. Ukmergės kraštotyros muziejuje vyks Arūno Surdoko fotografijų parodos „Charkivas, Iziumas ir Kyjivas Lietuvos savanorių akimis“ atidarymas. Jame dalyvaus parodos organizatoriai: Arūnas Surdokas bei Antanas Burokas. Jie pristatys parodą, savo veiklą, papasakos apie nuotraukas ir eksponatus atkeliavusius iš Ukrainos.

Šioje naujausioje parodoje užfiksuota nedidelė dalelė Kyjivo ir Charkivo fotografijų, darytų gegužės 15 ir 16 dienomis, bent šiek tiek priartina žiūrovus prie kasdienio karo siaubo. 

Fotografijų parodos autorius Arūnas Surdokas gimė 1967 m. gegužės 1 d. Marijos Olgos ir Stasio Surdokų šeimoje Druskininkuose. Arūnas fotografija domėjosi nuo jaunystės. Atgimimo laikotarpiu nuo 1990 m. jis – Sąjūdžio žaliaraištis, SKAT savanoris, Nepriklausomybės gynėjų sąjungos narys, šaulys, šiuo metu žurnalistas. Nuo 2015 m. su LRT „Trembita“ laidos steigėju Viktoru Černišuk ne kartą lankėsi Ukrainos-Rusijos karo kovų vietose Donbaso srityje, Avdijivkoje. Arūnas Surdokas kartu su Viktoru Černišuk ir Raimondu Kaminsku įkūrė Eugeno Kanovaleco labdaros fondą ir tapo fondo pirmininku.

Nuotraukų autorius toliau renka paramą ir tiekia ją Ukrainos kovotojams, o tuo pačiu fiksuoja Rusijos daromus nusikaltimus žmogiškumui. Šios įamžintos akimirkos mums dar kartą primena, kaip svarbu ir toliau remti kovojančią Ukrainą.

Paroda vyks iki balandžio 9 d.