Šešuolių seniūnija

Seniūnijos statistika

Plotas – 104,85 kv. km. 
Gyventojų skaičius – 732 (2022 m. sausio 1 d.);
Gyventojų tankumas – 6,9 gyv. / km2

Šešuolių seniūnija Facebook > >Kita susijusi informacija

Šešuolių herbas

Šešuolių herbe vaizduojama trijų kelių sankryža miestelio aikštėje, dėl kurios Šešuoliai yra originalaus urbanistinio išplanavimo miestelis. Taip pat herbe – trys lelijos. Šešuoliuose esanti medinė baroko bažnyčia pavadinta Šešuolių Šv. Juozapo bažnyčia, o vienas iš šventojo Juozapo atributų yra lelija. Šešuolių bažnyčia taip pat yra saugomas kultūros paveldo objektas.
Herbo etalono piešinio autorius – dailininkas Nerijus Treinys. Herbą Lietuvos heraldikos komisija aprobavo 2016 m. kovo 10 d., o 2016 m. gegužės 30 d. LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė patvirtino dekretu Nr. 1K-675. 

Apie seniūniją

Šešuolių apylinkes puošia Kertušo ir Šešuolių ežerai, Pilionių ir Kazimieravos tvenkiniai, vingiuoja upelė Šešuola, driekiasi Šešuolių giria, veši Andreikiškio ir Labeikių miškai bei Girelė.

Šešuolių seniūnija yra Ukmergės rajono pietryčiuose, ribojasi su Žemaitkiemio, Lyduokių, Želvos, Pivonijos seniūnijomis ir Širvintų rajonu. Seniūnija suskirstyta į tris seniūnaitijas – Butkūnų, Pilionių ir Šešuolių. Seniūnijos administracinis centras – Liaušių kaimas, kuriame įsikūrusi seniūnija ir pagrindinės verslo įmonės. Čia gyvena apie 150 žmonių. Šešuolių miestelyje – tiek pat. Miestelio vardas kilęs iš upėvardžio Šašuola. Istoriniuose šaltiniuose jis pirmą kartą paminėtas 1334 m. Dėl savitos miestelio aikštės formos ir jos sąveikos su bažnyčia, Šešuoliai yra vertingas urbanistinės kultūros paveldo objektas.

Kiti didesni seniūnijos kaimai: Mišniūnai, Mėgučiai, Labeikiai, Mateikiškiai, Pilionys.

Seniūnijoje yra dvi Ukmergės vartotojų kooperatyvo parduotuvės, Ukmergės Vlado Šlaito viešosios bibliotekos padaliniai Liaušių kaime ir Šešuolių miestelyje. Seniūnijoje pašto paslaugas teikia mobilusis laiškininkas, įsikūrusi Šešuolių girininkija.

Kazimieravos kaime poilsiautojus priima kaimo turizmo sodyba „Kazimierava“.

Seniūnijoje veiklą vykdo 3 bendruomenės – Šešuolių seniūnijos kaimų bendruomenė, Liaušių kaimo bendruomenė, Piliakalnio bendruomenė.

Įžymūs žmonės

1. Danutė Vaskelaitė. Poetė, dailininkė, istorikė, gyveno Ąžuolynės vienkiemyje;

2. Kęstutis Staliūnas. Ekonomikos profesorius, habilituotas fizikos mokslų daktaras, gyveno Liaušių kaime;

3. Albina Tumaitė-Povilavičienė. Poetė, gyveno Mateikiškių kaime;

4. Aldona Savickaitė-Butkuvienė. Dailininkė, muziejininkė, gyveno Kuzilų kaime;

5. Audrius Puipa. Dailininkas, gyveno Šešuolių mietelyje;

6. Juozapas Dabravolskas. Monsinjoras, 2006-2015 m. Šešuolių Šv. Juozapo bažnyčios klebonas.

Susiję kontaktai
Skambinkite

(8 340) 41754

Rašykite
Adresas

Liepų g. 7,  Liaušių k., LT-20220 Ukmergės r.