Tarptautinis bendradarbiavimas

 

Ukmergės miestai-partneriai

Podolės Kameneco herbas

1. Podolės Kamenecas (Ка́м'яне́ць-Поді́льський) UKRAINA

Bendradarbiavimo sutartis pasirašyta 1991 m.

Ukrainos vakaruose Chmelnyckio srityje, prie Smotryčiaus upės, esantis miestas, kuris turi apie 100 000 gyventojų. Podolės Kameneco tvirtovė – viena iš septynių Ukrainos stebuklų. Ją XIV a. pradėjo statyti Karijotas Gediminaitis. Kasmet mieste rengiami muzikos, skraidymo oro balionais, meno festivaliai, automobilių lenktynės. Iš viso per metus miestą aplanko apie 140 000 turistų.

Bendradarbiavimas vyksta kultūros (dainų ir šokių kolektyvų mainai, moksleivių plenerai, dailininkų parodos, fotografų susitikimai); Socialinėje ir sveikatos, turizmo srityse.

2012 m. prie Šventosios pakrantės įkurtas 800 metrų ilgio dviračių ir pėsčiųjų takas, kuris pavadintas Podolės Kameneco vardu.

Taip pat vyksta šokių kolektyvų mainai, į tarptautines šventes kviečiami Ukmergės kolektyvai, yra keičiamasi dailininkų parodomis, 2017 m. vyko fotografų pleneras Ukmergėje.

Miestai partneriai 2008–2017 metų laikotarpiu kartu įgyvendino trišalį (Ukmergės rajono, Podolės Kameneco ir Herrljungos savivaldybių) projektą „Pilnavertis vaikų augimas“.

Plačiau:  http://kam-pod.gov.ua/
Plačiau apie Šventosios pakrantės įkūrimą: https://www.youtube.com/watch?v=aAPjQ633z6U

Plačiau: https://www.ukmerge.lt/naujienos/savivaldybes-vadovai-prieme-delegacijas-is-ukrainos/

 

 Veterau apskrities herbas 2. Veterau apskritis (Wetteraukreis) VOKIETIJA

Bendradarbiaujama nuo 1998 m.

Veterau apskritis turi daugiau nei 300000 gyventojų. Apskritis susideda iš 13 miestų ir 25 seniūnijų (bendruomenių). Apskrities centras – miestas Friedbergas, kuris yra netoli miesto Frankfurto prie Maino.

Bendradarbiavimas su Ukmerge vyksta kultūros, sporto, ugniagesybos bei socialinės apsaugos ir sveikatos srityse. Plėtojama partnerystė turizmo, jaunimo užimtumo ir ekonomikos srityse.

Lietuvos samariečių organizacija, Ukmergės skyrius glaudžiai bendradarbiauja su savo kolegomis (su panašia organizacija) Vokietijoje- Mitelhesseno.

Plačiau: https://www.wetteraukreis.de/home/

 

 Unstrut - Hainich apskrities herbas

3. Unstrut - Hainich apskritis (Unstrut – Hainich –Kreis) VOKIETIJA

Bendradarbiavimo sutartis pasirašyta 1998 m.

Unstrut-Hainich apskritis turi apie 115000 gyventojų. Apskritis susideda iš 4 miestų ir 43 seniūnijų (bendruomenių). Apskrities centras -miestas Miuhlhausenas. Tai pats didžiausias apskrities miestas, turintis apie 38 000 gyventojų ir pasižymintis viduramžių laikų architektūra.

Ukmergės kraštas su šia apskritimi siekia bendradarbiauti ekonomikos, kultūros, sporto, švietimo srityse. 2015 m. Ukmergėje viešėjęs Unstrut - Hainich apskrities vadovas ir Ukmergės rajono savivaldybės meras parengė 2016–2017 m. bendradarbiavimo programą su konkrečiomis priemonėmis.

Plačiau: www.unstrut-hainich-kreis.de

 

 Bad Langensalca herbas

4. Bad Langensalca (Bad Langensalza) VOKIETIJA

Bendradarbiavimo sutartis pasirašyta 1991 m.

Tai kurortinis miestas, esantis Unstrut-Hainich apskrityje, Tiūringijos žemėse. Tai antras pagal dydį apskrities miestas, turintis 17 500 gyventojų. Bad Langensalcos miestas turi neįkainojamą istorinę vertę. Tą liudija architektūriškai turtingas istorinis senamiestis.1990 m. atlikta kapitalinė senamiesčio rekonstrukcija, įkurta daugybė parkų. Garsesni jų - Japonų parkas, Rožių parkas.

Kartu Ukmergės ir Bad Langensalcos miestai įgyvendino tarptautinius mainų projektus, vyko turizmo specialistų stažuotė - tarptautiniai futbolo turnyrai (fotografijų paroda). Tarp miestų vyksta delegacijų mainai.

2009–2010 m. kartu įgyvendintas tarptautinis projektas „Profesinės kompetencijos didinimas darnaus turizmo traukos centrų ir paslaugų plėtrai“.

Plačiau: www.badlangensalza.de

 

 Tarnovo Podgorne herbas

5. Tarnovo Podgorne (Tarnowo Podgorne) LENKIJA

Bendradarbiavimo sutartis pasirašyta 1999 m.

Lenkijos Tarnovo Podgorne turi apie 19 000 gyventojų. Šis regionas yra ekonomiškai stiprus, pasižymi mažu nedarbingumo lygiu, turi daugiau nei keturis tūkstančius įmonių. Šalys bendradarbiauja kultūros, švietimo ir sporto srityse, dalyvauja jaunimo ir visuomeninių organizacijų mainų programose. Abi pusės tarpininkauja palaikant suinteresuotų partnerių ryšius bei dalinasi patirtimi savivaldybių lygiu. Kiekvienais metais keičiamasi šalių delegacijomis.

Vyko tarptautiniai seminarai pagal programą „Europa piliečiams” („Europe for the citizens“).

Plačiau:www.tarnowo-podgorne.pl

 

 Kolonjo al Serjus

6. Kolonjo al Serjus (Cologno Al Serio) ITALIJA

Bendradarbiavimo sutartis pasirašyta 2005 m.

Kolonjo al Serijas yra išsidėsčiusi 45 km nuo Milano ir turi apie 10 000 gyventojų. Bendradarbiavimas vystomas ekonomikos, švietimo, socialinės ir sveikatos apsaugos, jaunimo užimtumo, kultūros, sporto (Italų futbolo komanda dalyvavo tarptautiniame turnyre Ukmergės miesto šventės metu), aplinkosaugos, turizmo srityse.

Įgyvendinti du tarptautiniai projektai:„Maitinimo įstaigų vadovų kompetencijos tobulinimas, skatinant turizmo plėtrą Ukmergės rajone“. „Maitinimo paslaugų kokybės gerinimas skatinant turizmo plėtrą Ukmergės rajone“.

 

 Lyvanai herbas

7. Lyvanai (Līvāni) LATVIJA

Bendradarbiavimo sutartis pasirašyta 2007 m.

Lyvanai yra nedidelis Latvijos miestas, turintis apie 10 000 gyventojų. Per miestą teka upės Dubna ir Dauguva. Lyvanų mieste įkurti ir sėkmingai veiklą vykdo meno ir amatų namai, vyksta edukacinės stiklo pūtimo pamokos.

Tarp Ukmergės ir Lyvanų vyksta dailininkų, bibliotekininkų, meno kolektyvų mainai. Lyvanai ir Ukmergės rajono savivaldybės vysto bendradarbiavimą ekonomikos, švietimo, jaunimo užimtumo ir kultūros srityse. Ukmergės miestas iš Lyvanų miesto perėmė tradiciją kiekvienais metais (nuo vienos miesto šventės iki kitos) apdovanoti Ukmergės rajono naujagimius.

Plačiau:http://www.livani.lv/

Plačiau: http://www.vilkmerge.lt/uncategorized/savivaldybs-delegacija-lanksi-livani-mieste-latvijoje/

 

 Herljunga herbas

8. Herljunga (Herrljunga) ŠVEDIJA

Bendradarbiavimo sutartis pasirašyta 2008 m.

Herljungos savivaldybė yra pietvakarinėje Švedijos dalyje, netoli didžiųjų Švedijos miestų Gothenburgo ir Borås. Čia gyvena 9 000 gyventojų. Herljunga gali didžiuotis dideliu mieste veikiančių įmonių skaičiumi ir žemu nedarbo lygiu. Savivaldybėje gyvuoja apie 200 ne pelno siekiančių organizacijų, kurios kartu su savivaldybės bei pramonės institucijomis kuria patrauklią aplinką gyventojams.

Bendradarbiavimas su Herljunga savivaldybe vykdomas kultūros, turizmo, švietimo, sporto, ekonomikos, socialinėje ir sveikatos srityse.

Keičiamasi menininkų (medžio, metalo dirbinių) parodomis, vokalinis ansamblis Cantilena bei Meno mokyklos auklėtiniai turėjo galimybę koncertuoti Švedijoje. Šalys kartu 2008–2017 metų laikotarpiu įgyvendino trišalį (Ukmergės rajono, Podolės Kameneco ir Herrljungos savivaldybių) projektą „Pilnavertis vaikų augimas“.

Plačiau: www.herrljunga.sen

 

 Vestra Jotalandas herbas

9. Vestra Jotalandas (Västra Götaland) ŠVEDIJA

Bendradarbiavimo sutartis pasirašyta 2014 m.

Bendradarbiavimo sutartis sudaryta tarp Vilniaus apskrities 8 savivaldybių ir Vestra Jotalando regiono 2015–2017, 2018–2021 metų laikotarpiams. Vestra Jotalando regionas yra pietvarkių Švedijoje, čia gyvena 1 547298 gyventojų. Regioną sudaro 49 savivaldybės. Tai vienas tankiausiai apgyvendintų regionų visoje Švedijoje. Bendradarbiavimo sutartis skirta bendrų veiklų vystymui kultūros srityse, siekiant kurti tarpkultūrinį dialogą ir taip stiprinti kūrybiškumą ir inovacijas.

Plačiau: https://www.lansstyrelsen.se/vastra-gotaland/privat.html

 

 Mariestadas herbas

10. Mariestadas (Mariestad) ŠVEDIJA

Bendradarbiavimo sutartis pasirašyta 2018 m.

Karalius Karolis IX Mariestadą Švedijos pietvakariuose įkūrė 1583 metais ir pavadino žmonos Marijos vardu. Miestas išsidėstęs ant Venerno ežero, kuris yra didžiausias Švedijoje ir trečias pagal dydį Europoje, kranto. Jis yra 180 km į šiaurės rytus nuo Geteborgo, turintis 15591 gyventojų

Vykdomi bendri projektai, bendradarbiaujama socialinėje, sveikatos, kultūros srityse.

Plačiau: https://mariestad.se/

 

 Vusteris herbas

11. Vusteris (Worcester) ANGLIJA

Ketinimų protokolas pasirašytas 2011 m.

Vusterio miestas yra Vakarų Midlandso regione, 50 km nuo Birmingamo. Mieste gyvena apie 93 000 gyventojų. Per Vusterį teka Severno upė, kurios grožis atsiveria žvelgiant iš XII a. Anglikonų katedros. Miestas garsėja maisto (padažų), metalo apdirbimo, porceliano, cemento bei elektronikos pramone.

Bendradarbiavimas su šiuo miestu vystomas per kultūros, verslo partnerių, jaunimo bei visuomeninių organizacijų mainų programas. Miestai plečia socialinį ir kultūrinį bendradarbiavimą, siekia geresnio abiejų tautų tarpusavio supratimo. Kasmet rajono menininkai vyksta prekiauti į tradicinę Kalėdų mugę Vusteryje.

Plačiau: http://www.worcesterma.gov/

 

 Kiškunmaiša herbas

12. Kiškunmaiša (Kiskunmajsa) VENGRIJA

Bendradarbiavimo sutartis pasirašyta 2015 m.

Kiškunmaišos miestas įsikūręs tarp dviejų upių – Danube ir Tisza, 124 km nuo Budapešto. Mieste gyvena apie 12 000 gyventojų. Mieste yra 1956 metų revoliucijos muziejus bei memorialinė koplyčia.
Ukmergės rajono savivaldybė bendradarbiavimo ryšius su Kiškunmaišos savivaldybe užmezgė dar 2008 m. Ukmergiškis tautodailininkas Rimantas Zinkevičius yra Kiškunmaišos miesto garbės pilietis. Bendradarbiavimas tarp savivaldybių vystomas per kultūros, verslo partnerių, jaunimo bei visuomeninių organizacijų mainų programas. Miestų savivaldybės keičiasi gerąja patirtimi. Įgyvendinami tarptautiniai projektai atsinaujinančios energetikos srityje, vykdomas turizmo vystymas.

Įgyvendintas tarptautinis projektas atsinaujinančios energetikos srityje.

Plačiau: http://www.kiskunmajsa.hu/

 

 Pelva herbas

13. Pelva (Põlva) ESTIJA

Ketinimų protokolas pasirašytas 2017 m.

Pelva yra beveik 10 000 gyventojų turintis miestas, esantis pietryčių Estijoje. Pelvos regiono kraštovaizdis yra tinkamas mėgstantiems aktyvų sportą ir poilsį. Pelvoje vyksta vasaros muzikos festivaliai.

Ukmergė ir Pelva siekia bendradarbiauti abiejų regionų kultūrinio identiteto ir turizmo plėtroje, švietimo srityje, keistis patirtimi , skatinti profesinių, kultūrinių ir jaunimo grupių mainus.

Įgyvendinamas projektas „Jaunimas jaunimui“ („YOUTH for YOUTH“).

Plačiau: https://www.polvamaa.ee/POL

 

Calendžicha savivaldybės herbas 14. Calendžicha savivaldybė (Tsalenjikha) SAKARTVELAS

Bendradarbiavimo ketinimų protokolas 2018 m.

Kalnuotas Calendžichos rajonas yra šiaurės vakarų Sakartvele. Rajone – apie 43000 gyventojų, iš jų mieste – 12 000. Rajonas yra suskirstytas į 14 seniūnijų, veikia 50 vaikų lopšelių-darželių, 35 mokyklos. Vystomas žemės ūkis, ypač gyvulininkystė, auginama daug riešutų, yra stambus arbatos fabrikas. Tai keliolika mineralinio vandens šaltinių turintis kurortas. Calendžichą garsina Inguri upės hidroelektrinė, kurios 270 metrų aukščio užtvanka pagal dydį yra antra pasaulyje.

Vystomas bendradarbiavimas turizmo, sporto, socialinėje srityse.

Plačiau: http://www.tsalenjikha.ge/

 

15. Korostenis (Ко́ростень) UKRAINA

Bendradarbiavimo sutartis pasirašyta 2022 m.

Istorinis miestas ir didžiulis geležinkelio mazgas Žytomyro srityje, šiaurės Ukrainoje. Korostenio rajono administracinis centras, šalia Užo upės. Miestas įkurtas daugiau nei prieš tūkstantmetį. Buvo drevlianų (ukr. Древляне), senos slavų genties, sostinė. Ši gentis vėliau buvo prijungta prie Kijevo Rusios. Šiandieninis miestas santykinai mažas, nes yra labai arti Černobylio. Po Černobylio avarijos sritis buvo paskelbta savanoriškos evakuacijos zona.

Sutarta plėsti ekonominį, kultūrinį ir turistinį bendradarbiavimą, stiprinti draugiškus santykius, taip pat, prireikus padedama teikiant piniginę paramą, labdaringą/humanitarinę pagalbą.

Oficialus tinklalapis: https://korosten-rada.gov.ua/

Plačiau: https://www.ukmerge.lt/naujienos/ukmergiskiu-surinkta-parama-jau-pakeliui-i-ukraina/

Plačiau: https://www.ukmerge.lt/naujienos/savivaldybes-vadovai-prieme-delegacijas-is-ukrainos/

Plačiau: https://www.ukmerge.lt/naujienos/ukmerges-uzsienio-partneriu-gretas-papilde-net-du-nauji-miestai-is-ukrainos/

16. Krasylivas (Красилів) UKRAINA

Bendradarbiavimo sutartis pasirašyta 2022 m.

miestas Ukrainoje, Chmelnyckio srityje. 2001 m. mieste gyveno 20 580 gyventojų. Plotas − 28 km². Rašytiniuose šaltiniuose pirmą kartą minimas 1444 m., miesto statusas suteiktas nuo 1964 m. Miestas įsikūręs prie Slučės upės. Yra mašinų gamybos, cukraus, alaus „Obolonė“, „Wix-Filtron“ gamyklos.

Sutarta plėsti ekonominį, kultūrinį ir turistinį bendradarbiavimą, stiprinti draugiškus santykius, taip pat, prireikus padedama teikiant piniginę paramą, labdaringą/humanitarinę pagalbą.

Oficialus tinklalapis: https://krasyliv-rada.gov.ua/

Plačiau: https://www.ukmerge.lt/naujienos/ukmergiskiu-surinkta-parama-jau-pakeliui-i-ukraina/

Plačiau: https://www.ukmerge.lt/naujienos/ukmerges-uzsienio-partneriu-gretas-papilde-net-du-nauji-miestai-is-ukrainos/